Останні новини

На Нацгвардію скаржаться в Антимонопольний через... автомобільні знаки

До Антимонопольного комітету України подали скаргу на Національну гвардію - замовника тендера щодо виготовлення номерних знаків. Компанія-позивач вважає, що тендер свідомо "прогинають" під одного учасника, що вже давно не може виконати визначені норми.

Про це розповів юрист Дмитро Тришенков.

За умовами тендеру через систему "PROZZORO" на загальну суму 1,5 мільйони гривень, брати участь у ньому можуть тільки ті виробники, що мають не менше двох копій договорів за поточний рік.

"Проблема в тому, що у зв’язку з карантином в березні проведення тендерів було призупинено. І в цьому році тільки одна компанія – ООО "Спецзнак" - відповідає цим умовам. Тобто, в тендері замовник з метою обмеження конкуренції і дискримінації учасників встановив кількісні обмеження щодо обсягів виконання аналогічних договорів виготовлення номерних знаків. Фактично тендерна документація прописана під одну компанію – ООО "Спецзнак", - зазначає юрист.

За словами експерта, ось вже майже два місяці цей виробник не може виконувати попередні замовлення - 30 тисяч номерних знаків. З них за вказаний термін компанія спромоглася виготовити лише 500. При такій нерентабельності "Спецзнак" продовжує брати участь у тендерах.

"Пояснення цьому може бути одне - цілком ймовірно, що хтось з високопосадовців продовжує активно лобіювати цю компанію, прописуючи під неї тендерну документацію наступних аукціонів", - впевнений Тришенков.

Раніше ми писали, що вже подорожчало і на що ще можуть зрости ціни на автомобільному ринку України.

Нагадаємо, у Києві на Лютеранській 14в зводять ЖК "Linden Luxury Residences" на 140 квартир. Елітна забудова в самому центрі Києва турбує місцевих мешканців, що переживають за цілісність своїх старих будинків. Крім того, ще недобудованого гіганта вже видно з Хрещатика та вулиці Богдана Хмельницького. 

Вийти в ефір