Останні новини

На Вінниччині виявили спалах чуми свиней: де ввели карантин

Карантинні заходи знімуть через 40 днів

В селі Пиків, що у Вінницькій області, зафіксували спалах африканської чуми свиней (АЧС). У цьому та сусідніх населених пунктів впровадили карантин.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на повідомлення Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування та захисту споживачів.

Читайте також: Що таке "сезон тиші", коли починається та чому він важливий

Діагноз африканська чума свиней (АЧС) встановлено у фермерському господарстві "Маяк", село піків, Хмельницький район".

В цьому населеному пункті розгорнуто діяльність карантинного поста, де поліцейські спільно з представниками Держпродспоживслужби вживають необхідні заходи, щоб ліквідувати та не допустити поширення хвороби. Поліцейські контролюють переміщення продуктів тваринного походження у зоні карантину.

40-денний карантин впровалили на території Іванівської, Уланівської сільських тергромад, а також Калинівської та Хмельницької міських тергромад.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - вірусне захворювання домашніх і диких свиней, уперше зафіксоване в 1903 році в Південній Африці. АЧС не піддається лікуванню і вакцинопрофілактиці, зупинити поширення вірусу можна тільки карантинними заходами. АЧС безпечна для людини, але тягне за собою економічні збитки, оскільки всі тварини в осередку зараження мають бути знищені (вакцини від захворювання немає).

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04