Останні новини

На Запоріжжі російську мову позбавили статусу регіональної

Російську мову визнали регіональною у Запорізькій області у 2012 році.

У Запорізькій області російську мову позбавили статусу регіональної. Таке рішення ухвалив Запорізький окружний адміністративний суд.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на рішення суду від 24 березня 2021 року.

Читайте також: Дипломат розкритикував поведінку українських політиків на зустрічі в Катарі

"Судом ухвалено рішення про визнання протиправним і недійсним рішення облради від 16.08.2012 № 2 "Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені законом України "Про засади державної мовної політики", на території Запорізької області", – йдеться на сайті відомства.

Зазначається, що рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, у разі, якщо апеляційну скаргу не було подано, тобто з 23 квітня 2021 року.

Нагадаємо:

  • Прессекретарка Офісу президента Юлія Мендель заявила про існування "української російської" мови та, що Україні необхідно "демонополізувати" російську мову.
  • Уповноважений із захисту державної мови зазначив, що сприятиме тому, аби українська мова стала обов'язковою у країнах ЄС. Це слід зробити в рамках дій, спрямованих на набуття Україною асоційованого членства у Європейській федерації національних мовних інституцій, як частини євроінтеграції.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04