Останні новини

На Землю може впасти 20-тонна ступінь китайської ракети: під загрозою населені райони

Частина китайської ракети, яка вивела на орбіту космічну станцію, вийшла з-під контролю та падає на Землю.

Найближчими днями на Землю може впасти ступінь ракети, яка в середу, 28 травня, вивела перший модуль китайської орбітальної станції. Її падіння було заплановане в океані, проте космічний об'єкт "Чанчжен-5B", який важить 21 тонну, залишився "плавати" на орбіті, а потім почав падати.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на SpaceNews.

Експерти попереджають, що в найближчі кілька днів на Землю може впасти ступінь китайської ракети. Цей об'єкт належить китайській ракеті Long March 5b. В середу вона вивела перший модуль китайської орбітальної станції. Цей об'єкт повинен був впасти в заздалегідь визначене місце в океані, але цього не сталося. Ступінь залишилася на орбіті й тепер повільно втрачає висоту. 

к5кн75.jpg

Фото: ekd.me

Зазначається, що передбачити місце падіння ступені не вдається. Під загрозою знаходяться й населені райони Землі.

Експерти зазначають, що ступінь під час падіння може згоріти в атмосфері Землі, проте невеликі уламки все ж можуть впасти на поверхню. За словами одного з фахівців, шлях об'єкта проходить "трохи північніше, ніж Нью-Йорк, Мадрид і Пекін, і на південь від Чилі та Веллінгтона, Нової Зеландії". Тож можна чекати, що в гіршому випадку розвитку подій об'єкст впаде в межах цього діапазону.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Теги:
Вийти в ефір
08.05