Останні новини

Нацкорпус звинуватив столичну владу у корупції на тендерах по закупівлі громадського транспорту

Мітингарі вважають, що насправді чиновники проводять величезні "відкати" бюджету саме на громадському транспорті.

У вівторок, 20 квітня, до головного офісу "Київпастрансу" з мітингом вийшли представники Нацкорпусу. Вони переконані, що столична влада зловживає на тендерах по закупівлі громадського транспорту.

Про це повідомляє кореспондентка Kyiv Live.

брусов.jpg

У Києві біля головного офісу "Київпастрансу" зібрались представники Нацкорпусу на мітинг проти корупції столичної влади. Фото: скріншот

Відтак, ще 10 років тому у Києві можна було проїхатися на маршрутці за 2,50 грн, зараз ціни виросли чи не втричі. Міська влада пояснює скачок цін тим, що громадський транспорт у столиці - збитковий і таким чином вони компенсують втрати з бюджету.

Мітингарі вважають, що насправді чиновники проводять величезні "відкати" бюджету саме на громадському транспорті.

"Дійсно багато говорять про те, що громадський транспорт є нерентабельним, збитковим, постійно вимагає дотацій, але, апелюючи іншими фактами, можна сказати, що це не зовсім так. Є мер Києва – Віталій Кличко, є його профільний заступник – Олександр Густєлєв, є керівник "Київпастрансу" – Дмитро Левченко. Це ті люди, які проводять схеми, оборудки, внаслідок яких гроші потрапляють до них у кишеню, замість того, щоб кияни мали безпечний, комфортний та якісний громадський транспорт", — каже речник Національного корпусу Данило Брусов.

Він зазначає, що мова йде про закупівлю білоруських автобусів "МАЗ". За інформацією мітингарів, сума останньої закупки перевищила реальну ціну автобусу на 13,5 мільйонів гривень, а у травні 2020-го відбулася ще одна закупівля транспорту, яка, за даними експертів, перевищила справжню суму більше, ніж на чверть мільярда гривень. 

"Це якраз у той період, коли у нас в країні був пік епідемії, не вистачало карет "швидкої", ні апаратів ШВЛ, ні місць у лікарнях. Фактично, це викликає багато питань і ми вимагаємо відповідей", — додав Брусов.

<iframe width="460" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/HpmsMFVQHNA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Під стінами КМДА 16 квітня відбулась акція Національного корпусу під назвою "Мости смерті". Активісти вимагають у влади звернути увагу на аварійний стан транспортних споруд.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05