Останні новини

Надія є: в Кабміні пояснили, чому очікують зниження цін на газ влітку

Все залежатиме від ціни на європейських хабах.

Кабінет Міністрів очікує, що “Нафтогаз” та інші компанії влітку знизять ціни на річний газовий тариф. Це пов’язано з конкуренцією всередині країни.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис прем’єр-міністра Дениса Шмигаля в Facebook.

Читайте також: Чому ціна на газ не знижується

"З 1 травня державна компанія НАК "Нафтогаз України" пропонує за річним тарифним планом газ по ціні 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу. Але уряд очікує, що "Нафтогаз" та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи", - заявив Шмигаль.

Він роз’яснив, що річний продукт - це стабільність та можливість дуже чітко розуміти та прогнозувати свої витрати. Річний продукт - це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу. 

Також прем'єр нагадав, що компанії не зможуть підвищувати ціну на газ у рамках річного тарифу, але встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни.

"Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни", - резюмував голова уряду.

Важливо, що українці й надалі можуть вибирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг.

Нагадаємо:

  • З 1 травня в Україні всі споживачі газу будуть автоматично переведені на річні газові тарифи. З одного боку українці знатимуть скільки платитимуть за газ цілий рік, але в іншого боку постачальники, перестраховуючись від ринкового подорожчання, одразу закладають у річний тариф більшу вартість кубометра блакитного палива.
  • 7 квітня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), остаточно затвердила постанову, яка регулює умови річного контракту на поставку газу для населення. Річний контракт за замовчуванням отримають усі споживачі з 1 травня 2021 року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05