Останні новини

Накопичувальна пенсійна система зараз непопулярна: в Мінсоцполітики назвали причину

В майбутньому близько 10 млн громадян нею користуватимуться постійно.

В Україні існує 60 недержавних пенсійних фондів, однак активні з них лише 15. Вкладають кошти у такі фонди лише близько мільйона громадян, серед яких і відомі люди, які “збирають” собі на пенсію.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінсоцполітики у Facebook.

Читайте також: На Банковій назвали ризики накопичувальної пенсійної системи

“Є недержавні пенсійні фонди, їх у країні приблизно 60, з них приблизно 15 – активні і популярні. До речі, багато відомих людей, навіть народні депутати, мають рахунки в недержавних пенсійних фондах. Вони собі вже накопичують на пенсію”, - написала міністерка Марина Лазебна.

Лазебна зазначила, що ця система є, але просто вона не була популяризована державою. Держава не робила нічого для розвитку добровільних пенсійних накопичень, не стала взірцем, не створювала корпоративні пенсійні накопичувальні програми для різних груп наприклад, для поліцейських, медиків, військових, соціальних працівників. Якби держава виступала з такими програмами, система була б популяризована, був би прогрес. 

“Тому сьогодні ми говоримо про обов’язкову накопичувальну систему не для 1 мільйона людей, а для 10 мільйонів громадян, які офіційно працюють. Ми хочемо дати можливість якомога більшій кількості людей накопичувати. Це має стати "новою нормальністю" для нас, як давно уже стало у світі. Ми запропонували залучити до накопичення ряд незахищених категорій людей, які отримують допомоги чи грошове утримання від держави та виконують соціально важливі функції”, - поділилась міністерка.

Серед них люди, які доглядають за непрацездатними родичами, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу – сьогодні за них держава платить внески в солідарну систему, таким чином ми їх страхуємо. Також запропоновано частину внесків направляти так само на їх особисті накопичувальні рахунки.

Вона нагадала, що законопроєкт про запровадження обов’язкових пенсійних накопичень внесений до Верховної Ради ще з кінця 2019 року. 

“До нього Мінсоцполітики мало зауваження. Я є прихильником запровадження другого рівня, але для мене важливо побудувати довіру до нього, щоб система була доступною, зрозумілою і ефективною. Тому ми над цим активно працювали і нещодавно передали до Верховної Ради доопрацьовані законопроєкти, наше бачення захисту людей в цій системі, як її побудувати найкращим чином”, - зауважила Лазебна.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05