Останні новини

Наслідки пандемії: скільки ресторанів та кафе в Україні "не витримали" COVID-19

Йдеться про тисячі закладів.

Протягом 2020 року кількість ресторанів в Україні зменшилась на 4 тисячі. Відповідно ресторанний бізнес, який першим отримував удар від карантинних заборон, постраждав чи не найбільше серед інших сфер бізнесу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Facebook-сторінку аналітичного центру “Ресторани України”.

Читайте також: Як ФОПам отримати виплату онлайн, покрокова інструкція

Станом на початок 2021 року в Україні працювало 14,7 тисяч ресторанів, кафе та барів. За рік до цього, на початку 2020 року до пандемії коронавірусу працювало 18,6 тисяч закладів.

Крім цього, об’єм ресторанного ринку скоротився за 2020 рік майже на 30% і склав за 2020 рік 14,1 мільярда гривень. Тобто у 2020 році ресторанний ринок втратив майже 6 мільярдів гривень.

Причиною занепаду сфери стали наслідки пандемії коронавірусу. Зокрема,  кілька локдаунів: спочатку ввели локдаун навесні 2020 року, потім наприкінці року спробували "карантин вихідного дня", згодом у січні 2021 року черговий локдаун. Зараз у кількох областях України діють обмеження “червоної зони”, що означає фактично той же карантин. Під час цих періодів ресторани і кафе могли працювати лише на доставку та самовивіз. Крім цього, під час звичайного карантину ресторани працювали, але з певними обмеженнями – менше годин та з меншою кількістю відвідувачів.

Також на сферу громадського харчування вплинула відсутність іноземних туристів. Туристичний потік до України практично зупинився через закриті кордони, обмежений в'їзд та страх туристів захворіти. Особливо в туристичних містах України, таких як Львів чи Київ, це була вагома частка клієнтів.

Нагадаємо:

  • Верховна Рада підтримала законопроєкт Президента, яким передбачається підтримка бізнесу в умовах локдауна. Вже на початку квітня люди зможуть подавати заявки на отримання виплат через “Дію”.
  • Держава виплатить по 8 тисяч гривень ФОПам та найманим працівникам тих бізнесів, які підпали під обмеження червоних зон. Інші виплати підприємцям мають забезпечити місцеві бюджети.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04