Останні новини

Найбільш юна жертва розстрілів "Бабиного Яру" - двотижневе немовля: результати британського дослідження

За допомогою британського розслідування вдалося виявити багато нового біографічного матеріалу.

Колишній слідчий Скотланд-Ярду, який розслідував військові злочини, доктор Мартін Дін, допомагає Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" знайти нові докази і подробиці того, як загинули жертви Голокосту в урочищі у вересні 1941 року. Він допоміг виявити точне місце розстрілів єврейського населення Києва, а також маршрути, за якими євреї рухалися в бік Бабиного Яру. Встановлено відомості про наймолодшу жертву Бабиного Яру - про двотижневе немовля.

Про це йдеться у статті британського видання Daily Mail "Нацистська долина смерті: як завдяки слідчому Скотланд-Ярду відновлюється прихована правда про масову різанину в Бабиному Яру".

"Майже через 80 років розслідування нададуть тисячам сімей відсутні подробиці того, як загинули їхні родичі. Вже підтверджені особистості близько 18 000 євреїв, убитих за ці два вересневих дня. З них доля 907 раніше була невідома", - йдеться у публікації.

За допомогою британського розслідування вдалося виявити багато нового біографічного матеріалу. Зокрема, походження жертв; де вони жили і працювали; як вони з усіх сил намагалися вижити після того, як нацисти увірвалися до Києва. Також команда встановила відомості про наймолодшу жертву Бабиного Яру - про двотижневе немовля.

"Ми ніколи не дізнаємося, чи була дитина убита таким же чином (пострілом в потилицю - ред.), Тому що, щоб заощадити боєприпаси, солдати іноді забивали маленьких дітей до смерті або залишали їх, щоб вони були розчавлені вагою падіння тіл. Що ми дійсно знаємо, завдяки ретельному розслідуванню за участю колишнього експерта Скотланд-Ярду з військових злочинів, так це те, що цей новонароджений невинний був наймолодшою ​​жертвою різанини в Бабиному Яру", - йдеться в статті.

Мартін Дін і команда Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" також змогла відобразити, як змінився ландшафт урочища через день після масового вбивства євреїв. У той же час британський експерт нагадує, що після Другої світової війни радянська влада намагалася приховати пам'ять про трагедію Бабиного Яру, вважаючи за краще говорити виключно про подвиги Червоної армії.

У той же час, як зазначає Daily Mail, жоден з встановлених в урочищі пам'ятників нині не відображає всієї суті трагедії Голокосту, який стався в Києві у вересні 1941 року.

Нагадаємо, 29 вересня, в День пам'яті жертв Бабиного Яру, у Києві планують провести Марш пам'яті. Традиційно збираються жителі столиці та інших міст України, представники єврейських громад, громадські активісти.

Вийти в ефір
20.04