Останні новини

Найбільша проблема - борги: Кучеренко про початок опалювального сезону

Найбільша проблема початку опалювального сезону - борги українців за комірне

З 15 жовтня в Україні має розпочатися опалювальний сезон. Цього року ціни збільшаться на 7%. Однак це торкнеться переважно тих, хто проживає у приватних будинках з великою площею. 

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live повідомив кандидат у мери Києва, міністр ЖКГ 2007-2010 років Олексій Кучеренко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oAL5p-nLmgc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

За його словами, найбільша проблема початку опалювального сезону - борги українців за комірне:

"Газу закачано багато, але борги українців за комуналку наразі складають 62 мільярди гривень. Борги Теплокомуненерго складають приблизно 45 мільярдів гривень перед Нафтогазом. Борги Облгазів - 25 мільярдів гривень. Головне питання: а якою цінною ми будемо проходити цей опалювальний сезон? Ціна на газ зросла на вересень. У жовтні її поки чіпати не будуть, бо вибори. Було прийнято дипломатичне рішення не чіпати цю ціну. Однак це абсолютно не гарантує, що у листопаді нічого не станеться з цінами на весь опалювальний сезон. Десь насувається підвищення цін на електроенергію. Адже на ринку величезний дисбаланс грошей."

Кучеренко зазначає, що у Києві є понад 4 тисячі лічильників, які не перевірили до цього часу:

"У Києві 4 тисячі лічильників тепла - не повірені. Згідно з законом, таким людям будуть виставляти не за фактичним споживанням, а за метрами квадратними, а це однозначно буде дорожче. Як можна було не перевірити 4 тисячі лічильників?"

Крім того, за останні 4 роки Нафтогаз не заплатив 75 мільярдів до державного бюджету:

"Є безліч питань, а навіщо ви збирали з нас гроші? І хто нам буде повертати ці гроші? Тому те, що уряд звітує, що у нього все добре в сховищах, то я ставлю питання: "що в кишенях в українців і чи здатні вони будуть оплатити ці послуги?"

Олексій Кучеренко вважає, що рано чи пізно по цих боргах почнуть вимагати гроші. Адже суми просто величезні. Україна підписала меморандум з МВФ, в якому уряд зобов'язується за максимально спрощеною процедурою отримати повноваження на стягнення боргів - це перше. І друге, у Верховній Раді є проект закону про реструктуризацію з дуже жорсткими санкціями по стягуванню боргів. До виборів його ніхто не буде приймати, але одразу після виборів ця лінія буде впроваджуватись.

Кандидат в мери зазначив, що влада має визначитись на чиїй стороні вона:

"Я закликаю київську владу, яка б вона не була, за місяць перестати гратися. Зрозуміти, що київське комунальне підприємство перетворилося з партнерів на рекетирів. Я, наприклад, збираюся це не пробачати і вимагати перерахунок. Київська влада має визначитись вони заробляють разом з комунальниками на нас з вами чи вони все ж таки захищають людей?"

Нагадаємо, найдешевші квартири у столиці можна придбати у Деснянському та Святошинському районах, а найдорожчі - як завжди у Печерському. Мова йде про ринок вторинного житла.

 

Вийти в ефір
16.05