Останні новини

Назальна вакцина від коронавірусу пройшла перші випробування: що це та у чому її переваги

Назальна вакцина може бути доступна в кінці 2022 року або на початку 2023 року разом з іншими вакцинами, які застосовуються внутрішньом’язово.

Науковці з Турського університету у Франції кілька місяців поспіль працювали над розробкою назальної вакцини проти коронавірусу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання "France Bleu".

Читайте також: В Індії на вулиці спалювали тіла загиблих від коронавірусу

Зазначається, що вакцина проста у використанні, зберіганні, а також більш ефективна, ніж внутрішньом’язові препарати. Її вже дослідили на тваринах та це дало обнадійливі результати. Проведення випробувань на людях планують здійснювати у кінці 2021-го року - на початку 2022-го року.

Що таке назальна вакцина?

Це не розпилювач в ніс, який використовують люди при лікуванні нежитю. Це шприц, але без голки. І з його допомогою медики будуть вводити ліки в кожну ніздрю. Відсутність голки є “бонусом”, якщо виникне необхідність вакцинувати дітей та підлітків. Її перевага також у простому зберіганні - препарат можна тримати кілька років у холодильнику при +4 градусах та кілька місяців при +20 градусах.

Назальна вакцина може бути доступна в кінці 2022 року або на початку 2023 року разом з іншими вакцинами, які застосовуються внутрішньом’язово.

Нагадаємо:

  • Європейський союз планує протягом літа відкритися для туристів, які вакцинувалися від COVID-19. Проте дозвіл на в'їзд отримають люди, які щепилися препаратами, затвердженими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).
  • 23 квітня ЮНІСЕФ спільно з ВООЗ доставили в Україну 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої SK Bioscience, Південна Корея.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05