Останні новини

Названо плюси вакцини CoronaVac, яку привезли для українців

Препарат доставляється у шприц-дозі.

В Україну прибула партія китайської вакцини проти COVID-19 CoronaVac у кількості 200 тисяч доз. Плюси препарату в тому, що його легше доставляти та зберігати, ніж інші вакцини.

Про це Kyiv Live розповіла лікар-епідеміолог Мухарська Людмила.

Читайте також: Клінічні випробування, відгуки та заплямована репутація – що відомо про "Коронавак"

Мухарська розповіла, що вакцина CoronaVac поставлятиметься в Україну в одноразових шприцах, і це є перевагою. Причин декілька  – наприклад, економія та можливість вакцинувати людей з інвалідністю без втрат препарату.

"Вакцина доставляється у шприц-дозі. Не так як зараз – маємо вакцину 10-дозну у флаконі. Якщо, наприклад, зібрались 5 людей – то 5 доз використовують, а 5 доз не знають, що з ними робити, щоби вони не були втрачені. Китайська вакцина має монодози, вони розраховані на вакцинацію 1 людини. Завдяки тому, шо вона монодозна – вакциною можна вакцинувати групи людей, які не можна зібрати разом – люди з обмеженими можливостями, які не можуть приїхати самі на вакцинацію. Також у населених пунктах, де мало людей", - пояснила лікар.

Експерт додала, що одним з плюсів є те, що вакцина доставляється вже в шприці, тобто одразу готова для використання.

Також перевагою CoronaVac є те, що вона зберігається при температурі +2...+8 градусів, що полегшує логістику.

Нагадаємо:

  • Увечері 25 березня до України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Оскільки Індія тимчасово припинила поставки CoviShield, виникло питання, чим вакцинуватимуть українців, які чекають на другу дозу. Але в МОЗ запевняють, що встигнуть отримати наступну партію препарату, поки настане час для другої ін'єкції.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04