Останні новини

НБУ спростив умови розміщення та продаж єврооблігацій: навіщо

Зараз Україна потребує притоку іноземних інвестицій.

Національний банк змінив норми щодо проведення українськими компаніями операцій за власними єврооблігаціями, щоб спростити цей процес та зменшити його вартість. Зміни набирають чинності з 27 квітня.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

Читайте також: Готівка не проходитиме 14-денну “ізоляцію”: НБУ ввів нові правила обігу грошей

З метою спрощення умов та зменшення вартості організації розміщення єврооблігацій за кордоном були запроваджені такі зміни:

  • виключено з переліку операцій, на які встановлюється річний ліміт у розмірі 2 млн євро, операції з виплати доходу та погашення єврооблігацій, а також інші операції емітента, що здійснюються в зв’язку з розміщенням таких цінних паперів;
  • дозволено купувати іноземну валюту для накопичення на власному рахунку емітента в українському банку до дат платежів із виконання зобов’язань за єврооблігаціями.

"Ми сподіваємося, що ухвалені Національним банком зміни спростять умови залучення коштів, що сприятиме збільшенню капітальних надходжень в економіку України та поліпшенню її інвестиційного потенціалу", – зазначив заступник голови регулятора Юрій Гелетій.

Нагадаємо:

  • Українці, які хочуть відкрити власну справу, але не мають на це коштів, зможуть отримати безвідсоткову допомогу від держави на поворотній основі. 
  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05