Останні новини

"Не більше 30% театрів залишиться “на плаву": чому найбільшого удару коронавірус завдав по культурі, - розбирався Kyiv Live

Через пандемію закрилися більшість недержавних театрів

Через жорсткі карантинні умови без роботи залишилися багато робітників театру залишилися без роботи, театральні керівники підраховують втрати. Культура країни чи не найбільше постраждала від коронавірусної пандемії.

Про це йдеться у прямому ефірі Kyiv Live. 

Режисер із 20-річним стажем Олександр залишився без роботи через припинення роботи театрів під час карантину. “Сьогодні ми перебуваємо в критичній ситуації. Коли пандемія закінчеться, буде добре, якщо 20-30% театрів залишиться “на плаву”. Те, що зараз відбувається - просто вбивство театрів”, - сказав режисер.

Через пандемію закрилися більшість недержавних театрів. Керівникам немає за що платити за оренду приміщень. Колишній міністр культури та народний артист України  Євген Нищук прокоментував ситуацію: “Культуру коронавірус зачепив, можливо, найбільше. Оскільки вона залежить від контакту з глядачем, аудиторією. А цього немає”.

Слід зазначити, що театри державного рівня постраждали  меньше. Їм дозволено проводити вистави з заповненістю глядачів у 50% від загальної кількості місць зали.

Акторам складно працювати дистанційно, оскільки динаміка їх гри сильно залежить від спостерігачів. “Насправді, боїмося. Акторам дуже складно працювати дистанційно, онлайн. Тому що  для нас дуже важливі емоції глядачів”, - сказала акторка одного з київських театрів. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3jFTF2-BdXk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у Києві станом на ранок 26 листопада зафіксовано 1 399 нових випадків зазворювання на коронавірус за добу. Це на 419 випадків більше, ніж 25 листопада (980 інфікованих). З початку пандемії у столиці підтверджено 64 019 випадків COVID-19.

Вийти в ефір
16.01