Останні новини

Не дорожче, ніж від грипу: Ляшко розповів, скільки коштуватиме перша вакцина від COVID-19

Українці можуть розраховувати на доступну вакцину від коронавірусу.

Українці можуть розраховувати на доступну вакцину від коронавірусу. Вартість повного курсу щеплення, який складатиметься з дворазового введення препарату, коштуватиме приблизно 14 доларів. Одна доза вакцини вартуватиме близько 7 доларів.

Таку інформацію озвучив головний санлікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Крім того, в межах Глобального механізму з доступу до вакцин від коронавірусу "COVAX", Україна може безкоштовно отримати 8 мільйонів доз, це 10% необхідної для країни кількості. Водночас у проекті бюджету на 2021 рік закладено понад 2 мільярди гривень на закупівлю вакцини. За словами Ляшка, ці кошти МОЗ планує направити на закупівлю додаткових доз вакцини.

Санлікар заявив, що 4 мільйони українців "зможуть вакцинуватись у першій половині 2021 року коштом фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів та урядів інших країн".

Речниця Ляшка Оксана Фартак розповіла, що пріоритетними будуть чотири групи населення:

  • медики;
  • учителі;
  • правоохоронці;
  • літні люди.

Серед цих категорій отримані вакцини розподілять рівномірно.

Нагадаємо, у той час як американська компанія Moderna заявила про дієвість своєї вакцини від коронавірусу, паралельно з нею схвалення відповідних структур на використання може отримати й інша компанія. Проте, що вакцина Moderna, що вакцина Pfizer мають серйозні перешкоди для доставки ліків.

Справа в тому, що вакцина фірми Pfizer має перебувати у температурі -73 градуси за Цельсієм, що є дуже низьким показником і потребує спеціальних "холодильників". Медзаклади зможуть також купити "супер" холодильники, які зберігатимуть препарат до півроку. Проте їхня вартість сягає 20 тисяч доларів, що вдарить по кишенях лікарень, які зараз мають велику кількість витрат.

Вийти в ефір
16.05