Останні новини

"Не кожна європейська країна може таким похвалитись": у ЛГБТ- військових тепер є герб, як його "прочитати"

Герб спільноти ЛГБТ-військових має давні символи, які означають героїзм та самопожертву

Об‘єднання ЛГБТ-військових створило свій герб, і він тепер буде прикрашати шеврони, футболки та іншу сувенірну продукцію. У айдентиці присутні давні символи, які можна відчитати по-новому.

Про це повідомляє Kyiv Live із пресслужбу ЛГБТ-спільноти.

На гербі ЛГБТ-військових є символ срібно-білого єдинорога, який виривається з полум‘я. Також присутні два мечі та промовисті символи тернів і колючого дроту.

Що означають символи на гербі ЛГБТ-військових розповість Kyiv Live.

Символи на гербі ЛГБТ-військових

У центрі гербу військових ЛГБТ зображений єдиноріг на тлі українського Тризуба.

"Єдиноріг - у геральдичних книгах він уподібнений відважному солдату, "який скоріше готовий загинути, ніж живим потрапити у руки ворога". Геральдичний символ обережності, обачності, розсудливості, чистоти, непорочності, строгості, суворості", - трактують на сайті спільноти.

На одному з мечів зображений колючий терен, який розриває шабля - символізує боротьбу за права ЛГБТ ком'юніті.

"Меч - готовність до захисту вітчизни, роду, міста від ворогів, а також участь у боях. Полум‘яний меч - описують як символ не тільки військової, а й духовної зброї, яка символізує просвітництво, світло, добро (також це є нагадуванням про боротьбу не тільки на фронті, а й в тилу методами просвітництва", - пояснили на сайті.

Як створювали айдентику

Створення герба прокоментував на сторінці Facebook очільник об‘єднання ЛГБТ-військових, ветеран російсько-української війни Віктор Пилипенко.

"У гербі захований символізм. Єдиноріг є потужним символом і ЛГБТ-спільноти, часто апелюємо до нього як до істоти рідкісної, яка живе на веселці. Цей символ з часів германської, британської міфології часто зустрічається на гербах військових – як символ хороброго солдата, який готовий іти в бій. Поєднали ці дві ідентичності в один герб. Задум із єдинорогом - мій. Коли побачив уже готовий ескіз – був у повному захваті, "сироти" виступили по шкірі. Не в кожній європейській країні є своє об‘єднання ЛГБТ-військових. Навіть у розвинутих країнах військове об‘єднання має перестороги. Натомість українське суспільство виявилось більш демократичним – спромоглися не лише зробити кілька камін-аутів, а ще й об‘єднатись. Тепер маємо свою айдентику. Стаємо частиною українського громадянського суспільства", – сказав Віктор Пилипенко.

Герб ЛГБТ-військових

Айдентику допомогло створити фінансування посольства США. Втілила задум українська художниця Настя Левицька.

"Спільно військових-ЛГБТ движує вже довгий час, була потрібна айдентика. Подали заявку на фінансову допомогу посольства США. Запропонували їм ряд активностей, однією з них було створення сайту. Також отримали бюджет на втілення символіки. Художниця Настя Левицька провела дослідницьку роботу, знайшла референси ще з часів епохи бароко, занурилась у геральдистику, залучила айдентику інших військових підрозділів ЗСУ – "Холодний яр" 93 бригади, шеврони добровольчих батальйонів – "Донбасу", "Айдару". Так зробили свій шеврон – свій герб. Це як у парамедиків – вони служать в одній з бригад ЗСУ, але носять окремий знак, який визначає їхню іншу ідентичність. Тепер така айдентика є й у нас – будемо розсилати її діючим військовим", - прокоментував Віктор Пилипенко.

Символіка ЛГБТ-військових буде присутня на шевронах, футболках (виготовили представники ветеранського бізнесу", а також на значках фірми "Ї**баш невпинно". Мерч можна замовити у спільноті.

Коли утворилась спільнота ЛГБТ-військових

Об'єднання "Українські ЛГБТ військові за рівні права" було створено 2018 року після виставки Антона Шебетка "Ми були тут". Під час виставки один із військових, Віктор Пилипенко, зробив перший повний камінаут, як ветеран-учасник бойових дій. Наразі об'єднання налічує значно більше відкритих та закритих ЛГБТ військових. Ветерани гуртуються для того, щоби здобути рівні з іншими громадянами України права. Однією з основних цілей учасники визначають легітимні шлюби.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sTkch9dAlUY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

У 2018 році об'єднання вийшло окремою колоною на Марш Рівності, організований КиївПрайдом.

Очолили колону Віктор Пилипенко та відкрита лесбійка-доброволиця Настя Конфедерат.

Раніше ми писали, що психологиня прокоментувала упереджене ставлення до представників ЛГБТ. Експерт пояснила, що коли виникає бажання когось покритикувати – варто робити от що.

Вийти в ефір
27.01