Останні новини

Не об’їдатися та не зловживати алкоголем: свята, прикмети та що заборонено робити 7 жовтня

7 жовтня – 280-й день року за григоріанським календарем. До закінчення року залишилося 85 днів. За народним календарем – Текли (Фекли).

Головні правила, повір'я та звичаї на свято - в матеріалі Kyiv Live.

День святої Теклі

7 жовтня в народі вшановують пам’ять першомучениці Теклі, послідовниці апостола Павла, яка зазнала багато страждань за свою святість і чистоту. Християнська віра допомогла їй перенести всі страждання і муки від гонителів християн. Її намагалися спалити на вогнищі, але пішов дощ з градом і багаття погасло.

Згідно з апокрифу, первомучениця Фекла (Текла) , яка прийняла християнство, перейнявшись проповіддю апостола Павла в I столітті, не злякалася жорстокої страти заради Віри – святу не чіпали ані вогонь в турецькій Іконії, ані дикі звірі в Сирії. Не дивлячись на переслідування язичницьких жерців, вона прожила довге життя і померла у віці 90 років. Над печерою в Маалюлі, в якій померла Фекла, побудували монастир на честь мучениці.

c1c06a.jpg

З відкритих джерел

У народі ще називають цей день Фекли Заревниці. Тепер ночі стають все темнішими, день відходить “кінськими кроками”. Зазвичай на Феклу варто збирати буряк з городу. Щоб дізнатись про майбутню зиму, спостерігали за дубом: якщо на ньому багато жолудів – до теплої зими і “хлібного” літа.

Іменини: Андрій, Василь, Давид, Павло, Степан, Текла.

Народні прикмети:

  • Яскраве сонце на Теклю обіцяє різку зміну погоди.
  • Грім гримить 7 жовтня – зима буде теплою.
  • Зима буде теплою, якщо на дубі багато жолудів.
  • Якщо опинитеся в цей день у лісі, поспостерігати за білками – тварина линяє від голови до хвоста, значить, зима буде сльотава і довга, а коли, навпаки, від хвоста до голови, чекайте холодні зимові місяці.

Що не можна робити 7 жовтня

  • 7 жовтня не можна думати погано про рідних або близьких, аби не накликати на себе біду;
  • Не слід у цей день об’їдатися та зловживати алкоголем;
  • Не бажано нині відмовляти нужденним, аби цілий наступний рік не бути нужденним;
  • Не можна брехати, щоб не накликати на свій рід лиха.

Нагадаємо, у другому місяці осені вірян східного обряду чекатимуть декілька важливих церковних свят. Наприклад, Покров Пресвятої Богородиці - шановане свято, якого дотримувалися навіть козаки. А ще у жовтні буде 9 одноденних постів.


Вийти в ефір