Останні новини

Не Палац Спорту: стало відомо, де можуть розгорнути мобільний шпиталь у Києві

Його можуть відкрити на території Олександрівської лікарні

Стало відомо, де в Києві може з'явитися мобільний шпиталь. Такий заклад, що відкриють лише за відсутності місць у звичайних лікарнях, може з'явитися на території Олександрівської лікарні. Саме він у пріоритеті перед іншими варіантами на ВДНГ, МВЦ та Палаці Спорту. Зараз необхідності у цьому нема. Київські лікарні поки у змозі приймати хворих.

Про це сайту "Сегодня" повідомили у КМДА.

У Києві поруч із попередніми варіантами шпиталів на ВДНГ, Палаці Спорту та МВЦ на Броварському проспекті, з'явилася ще одна можлива локація для розгортання мобільного медичного закладу. Іншого варіанту чиновники у КМДА не розглядають. І додатково, крім цього шпиталю, розгортати нічого не будуть. Саме на цій локації наполягають київські можновладці.

"Якщо такий госпіталь і з'явиться, то він розміщуватиметься на території біля Олександрівської лікарні", - заявив сайту Роман Ткачук, директор департаменту муніципальної безпеки КМДА.

Скільки коштуватиме?

У КМДА заявили, що поки що рано обговорювати, у скільки обійдеться шпиталь на території Олександрівської лікарні місту. Наразі немає взагалі необхідності говорити про мобільні медзаклади. За словами Ткачука, є ще багато інших поки не використаних варіантів на базі існуючих шпиталів. Розгортання такого шпиталю - це крайня міра, запевняє чиновник.

"У нас є мобільний рятувальний госпіталь ДСНС України. Також є чотири військові шпиталі, які можна розгорнути в разі потреби. Це все польові шпиталі ... Але говорити про це поки рано. Тим більше в столиці!".

Чи потрібно?

Голова Держпродспоживслужби теж запевнив, що київські лікарні поки можуть приймати пацієнтів і ліжкомісця для хворих є. На данному етапі поширення епідемії наявних медзакладів достатньо, вважає Олег Рубан.

"Відкриття такого госпіталю поки не обговорюється. Можливість його розгортання – зона відповідальності Кабміну. У Києві сьогодні досить ліжок в лікарнях, які оснащуються кисневими точками. У Києві близько 30 лікарень, які можу стати госпіталями для прийому хворих ... Зараз у нас є додатково 5000 ліжок для прийому хворих".

Нагадаємо, у Києві станом на 20 листопада коронавірус виявили ще в 1391 людини. Це найбільша кількість з початку пандемії та абсолютний антирекорд дня. Померли від хвороби 33 киянина. Одужали більше трьохсот.

Вийти в ефір
08.05