Останні новини

Не "персональна мрія": Вітренко розповів нюанси його призначення головою "Нафтогазу"

Кадрове питання з Коболєвим було вирішено за лічені години.

Новий голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів, що зайняти пост замість Андрія Коболєва йому запропонували перші особи держави.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: "Ритуальна жертва" або "компроміс" - чи принесе зміна глави "Нафтогазу" нові проблеми

"Це не було моєю ініціативою. Просто коли стало зрозуміло, що план призначити мене першим віце-прем'єром – міністром енергетики, через об'єктивні і суб'єктивні причини не вдається реалізувати, тоді керівництво країни – і президент, і прем'єр-міністр – запропонували розглянути такий варіант", - розповів Вітренко.

При цьому чиновник зазначив, що це буде вже п'яте чи шосте його повернення в компанію, а цього разу все вирішувалося за лічені години.

Вітренко зазначив, що протиріччя з Коболєвим виникли через його питання про проблеми компанії, її неефективності та необхідності міняти підходи по ряду напрямків. На думку чиновника, вибір його кандидатури пояснюється успішністю тих напрямків "Нафтогазу", які Вітренко курирував в 2014-2020 роках: запуск реверсу і диверсифікації поставок газу, переговори з "Газпромом" і Стокгольмський арбітраж.

"Це не було якоюсь моєї персональної мрією... Мені завжди було боляче дивитися на якісь проблеми "Нафтогазу", що по інших напрямках не було тих успіхів, на які можна було б розраховувати", - підкреслив Вітренко.

Нагадаємо:

  • Колишній голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, 29 квітня, коментуючи рішення уряду про своє звільнення, зазначив, що має намір "ще повоювати".
  • 28 квітня Кабінет Міністрів України звільнив з посади голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.
  • Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко замінить звільненого Коболєва на посаді. Рішення про призначення уряд прийняв в той же день.
  • На думку Вітренка, звільнення Андрія Коболєва є логічним, так як викликано погіршенням фінансових результатів компанії.
  • 29 квітня з'явилася реакція послів країн "Великої сімки", які "натякнули" Україні, чого не слід робити.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05