Останні новини

Не пускати нікого переночувати: пам'ятні дні, прикмети та що не можна робити 18 вересня

18 вересня в Україні відзначають День міста Лубни, Миргороду, Прилуки. У світі - день бамбука та моніторингу якості води. А також Міжнародний день рівної оплати праці,  День пам'яті загиблих мотоциклістів та Міжнародний день читання електронних книг. 18 вересня за народним календарем День Єлизавети і Захарія.

День Єлизавети і Захарія

Цей день вважався нещасливим, тому сьогодні не варто починати ніякої важливої роботи. Однак існувало вірування, що на Єлизавету і Захарія збуваються будь-які гадання. Через це люди спішили 18 вересня відвідати ворожок і знахарок. Також існував звичай в цей день паритися в лазні з березовими віниками, які мали відігнати від людини всю нечисту силу.

У ці важкі дні святий Захарія виконував своє служіння в Єрусалимському храмі. Воїни, послані Іродом, марно намагалися дізнатися, де знаходиться його син. Тоді, за велінням Ірода, вони вбили святого пророка, заколовши між жертовником і вівтарем. Праведна Єлизавета померла через 40 днів після свого чоловіка, а святий Іоан, якого оберігав Господь, знаходився у пустелі до дня свого явлення ізраїльському народу.

Життя святих батьків святого Предтечі Господнього Іоанна є прикладом не лише благочестивої сім’ї, зігрітої присутністю Божої любові. Передусім, це приклад глибокої та непохитної віри в Бога, у Його Божественний Промисел.

Міжнародний день рівної оплати праці

18 вересня проводять Міжнародний день рівної оплати праці. Заснувала Генасамблея ООН 15 листопада 2019 року. Авторами резолюції виступили кілька країн, включаючи Грузію та Україну. Ці вересневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Міжнародний день читання електронних книг

18 вересня проводять Міжнародний день читання електронних книг. Перше велике святкування International Read an eBook Day відбулося в 2014 році за ініціативою одного з провідних дистриб'юторів електронних книг OverDrive. Ці вересневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини:

Захар, Давид, Олексій, Афанасій, Гліб, Опанас, Максим, Юхим, Федір, Раїса, Єлизавета, Іраїда.

Народні прикмети:

  • Листя горобини вже пожовкло 18 вересня – зима буде суворою.
  • Багато горобини – на дощову осінь.
  • На цибулинах квітів тонка шкірка – зима буде теплою.

Що не можна робити 18 вересня:

Не давайте сьогодні клятви, якщо ви не виконаєте, то можете загинути. Сьогодні не можна прати, інакше можете захворіти. Також не пускайте незнайомих людей додому, це може бути лихоманка кумоха і вигнати її буде дуже складно. Не давайте нікому хліба і не пускайте переночувати.

Нагадаємо, 15 вересня компанія Apple провела презентацію нової продукції. Клієнтам продемонстрували онлайн нове покоління смарт-годинників Apple Watch Series 6, Watch SE, сервіс Apple One з тренуваннями для них та багато іншого. Щоправда, серед цього іншого не було найжаданішої новинки -  iPhone 12.

Вийти в ефір