Останні новини

"Не шастати" і пересісти на самокати: як служби таксі коментують височенні ціни 5 квітня

У двох київських службах таксі пояснили ситуацію із завищеними цінами - тим, що так вирахувала програма

Зранку 5 квітня, у перший день абсолютного локдауну, коли метро і наземний транспорт возить за перепустками, таксисти "заломили" ціни вчетверо. З самого ранку кияни, які намагались дістатись на роботу або у справах із "драйвером", поділились в мережі скрінами із чотиризначними сумами за таксі.

Kyiv Live попросив представників великих міжнародних і локальних служб таксі прокоментувати ситуацію.

photo_2021-04-05_14-13-12.jpg

У популярного українського перевізника наших журналістів "відправили писати ще на одну поштову скриньку", в телефонному режимі надавати коментар у службі відмовились.

Зате перевізник відповів на зауваження користувачів мережі. Адміністрація "Уклону" зазначила, що непомірно високі ціни виникли "через брак драйверів та складну ситуацію на дорогах". Таксисти, за словами представника служби, тут ні до чого - програма автоматично вираховує вартість. 

78.jpg

уклон.jpg

"У зв'язку з великим попитом і відсутністю вільних авто, програма автоматично підвищує динамічний коефіцієнт. На збільшення коефіцієнта, найчастіше, впливають: негода, години пік, відсутність вільних автомобілів в вашому районі або масові заходи - наша система розподілу замовлень автоматично визначає такі місця і розраховує ціни. Також ви можете самостійно регулювати вартість поїздки до мінімальної, натиснувши в додатку клавішу "Змінити ціну", яка знаходиться поруч з сумою по замовленню", - дали відповідь у службі.

такси2.jpg

Ще одна топова служба таксі в ексклюзивному коментарі Kyiv Live прокоментувала ситуацію із завищеними цінами.

Представник компанії нагадав, що в локдаун все ж таки краще поменше їздити в справах. Якщо ж у киян є така гостра необхідність, то час для подорожі краще вибирати не "піковий".

Читайте такожЛітаком до Відня - чи в таксі на Печерськ? Як у Києві сталася транспортна катастрофа у перший день локдауну

"У компанії існує базовий тариф на поїздки. Він залишився незмінним. При цьому кінцева ціна за поїздку може змінюватися в залежності від балансу попиту і пропозиції, а також інших факторів - погодних умов, ситуації на дорозі і т.п. Так функціонує система динамічного ціноутворення. Наприклад, якщо в будь-якому районі велика кількість пасажирів замовляє поїздку, а водіїв в цій локації мало, ціна на поїздки в цьому районі може підвищитися. Це стимулює водіїв виїхати в район підвищеного попиту. Коли водіїв в цьому районі буде досить, ціна на поїздки почне знижуватися", - розповів Сергій Павлик, керівник напрямку райд-хейлінга компанії Bolt в Україні.

Зараз у компанії вирішили врегульовувати ціноутворення, аби не допускати "скачків", як ранком 5 квітня. "Прийняли рішення контролювати коефіцієнт, що впливає на підвищення вартості в період високого попиту на поїздки. Ми будемо вручну регулювати ціну, щоб запобігти її різкому підвищенню, в періоди пікового навантаження на сервіс", - сказав Павлик.

Також у компанії наголосили, що в час локдауну, коли багато чинників впливає на завищення ціни - краще їхати у "спокійний час" і користуватись альтернативними видами транспорту.

"Ми закликаємо користувачів дотримуватися правил карантину та по можливості залишатися вдома. А якщо вам все ж необхідно зробити поїздку, пропонуємо відкласти її на не-піковий час.

Якщо ви пересуваєтеся по центру міста, пропонуємо скористатися сервісом прокату електросамокатів. Це легкий, швидкий і зручний вид транспорту. Також для роботодавців у нас існує окремий сервіс, який дозволяє організувати і контролювати поїздки співробітників на роботу і додому. Також пропонуємо зареєструватися на платформі Bolt в якості водія і розвозити колег на роботу і додому, це дозволить знизити попит на поїздки", - сказав Сергій Павлик.

До слова, станом на 18.30 5 квітня тарифи кількох перевізників справді повернулись до "передкарантинних", щоправда, автівок за помірною ціною - обмаль.

photo_2021-04-05_19-03-37.jpg

Нагадаємо:

  • Ранок 5 квітня почався із транспортного колапсу в Києві - у чому причина, як їздить метро

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04