Останні новини

Не треба боятися перевірок: коли бізнес має право не пустити податківців. Важливі поради

Для початку треба уважно ознайомитись з документами інспектора.

Податківець не може безпідставно прийти з перевіркою до підприємця. Посадові особи контролюючого оргіну мають право провести документальну виїзну перевірку лише за наявності підстав та певних документів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на головне управління ДПС у Сумській області.

Читайте також: Як повернути кошти, якшо працівнику помилково виплатили надлишкову зарплату

Умови та порядок доступу посадових осіб таких органів визначені статтею 81 Податкового кодексу.

За нею податківці мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення та за умови пред'явлення або надіслання таких документів:

  • направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. 

Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу.

  • копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. 

Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу.

  • службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Нагадаємо:

  • Працівник, який уклав договір про роботу за сумісництвом має право на щорічну оплачувану відпустку. Тривалість її буде такою самою як у інших працівників відповідної професії та оплачуватиметься такий відпочинок згідно з законодавством.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04