Останні новини

Не вперше в Україні: що відомо про виробника вакцини від коронавірусу, яку ми отримаємо

Чи не повторить індійська вакцина від ковід, смертельний шлях препарату від кору?

Індія відправила Україні 500 тисяч доз вакцин від коронавірусу. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов особисто проконтролював відвантаження першої партії препаратів з заводу-виробника в індійському місті Пуне. Цей самий виробник поставляв вакцину проти кору та краснухи, яка деякий час була заборонена в Україні через смерть підлітка внаслідок ускладнень після щеплення. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Радіо Свобода.

Читайте також: Зеленський розповів, хто першим вакцинуватиметься від COVID-19

У 2008 році Україна вже мала індійську вакцину від кору. 12 травня 2008 року через три години після щеплення індійською вакциною проти кору від компанії Serum Institute у 17-річного підлітка з Краматорську піднялась температура. Вночі 11-класник помер у реанімації. Крім того, до лікарні міста потрапили ще троє неповнолітніх, що вакцинувались напередодні. 

Причино-наслідковий зв'язок між смертю та індійською вакциною підтвердив МОЗ та слідча комісія Верховної Ради. За даними пресслужби відомства, вакцинацію проводила досвідчені лікарі, а вся технологія зберігання, транспортування та введення вакцини була дотримана. Проте препарат таки відкликали з поліклінік. 

Через 10 років страшно ситуація повторилась вже на Тернопільщині. У травні 2018 року стало відомо про летальний випадок при застосуванні вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку індійської компанії Serum Institute. Однак розслідування міністерства охорони здоров'я України знову показало, що вакцина не є причиною смерті дитини.

Докладніше про індійську вакцину та про те, чи справді варто її лякатись - у сюжеті "Великих новин" на Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GaF59EQvjUk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Білл Гейтс висловив думку, що третє щеплення від коронавірусу може знадобитися для боротьби з новими штамами. Мільярдер непокоїться, що існуючі вакцини недостатньо ефективні супроти бразильського та південно-африканського варіантів COVID-19. Гейтс заявив, що питання стоїть у тому, аби вибрати, чи збільшити охоплення імунізації населення Америки, додати нову дозу або модифікувати ліки.  
  • Те, що AstraZeneca виробляється в Індії не робить її поганою та неякісною вакциною. Головним аспектом є сертифікація та ліцензія, за якою виробляється препарат, а не адреса заводу. Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів політолог Тарас Семенюк.
Вийти в ефір
02.03