Останні новини

Неначе міфічна пташка: науковці зіткнулися з неймовірним космічним явищем

Також це явище має назву "медуза"

Астрономи стали свідками дивовижного видовища, що відбулося в скупченні галактик Abell 2877. Воно знаходиться у 300 мільйонах світових років від нашої рідної планети. Не дивлячись на те, що відразу після виявлення цього явища, воно було названо "медузою", з наукової точки зору це, скоріш, птах, оскільки нагадує міфічного фенікса, який відроджується з вогню.

Про це повідомляє Kyiv Live посилаючись на Science Alert.

Читайте також: Британський лицар створив перший космічний літак

Побачити "птаха", що складається з зарядженої плазми та гарячого газу, можна тільки у візькій смузі радіосвітла, хоч він і має ширину більш ніж один мільйон світових років. 

Експерти також зауважили і той факт, що структура цього явища є досить таємничою та швидко зникає з поля зору.

"Цей радіофенікс встановив певний світовий рекорд. На частотах одного типу світло від нього надто яскраве, а на частоті 200 МГц випромінення майже повністю зникає. Жодна інша позагалактична структура, яку спостерігали раніше, не зникала настільки швидко. Саме тому фенікса прозвали "примарним", - розповів Торранс Ходжсон, автор дослідження.

Неначе фенікс, який помирає у вогні і постає із попелу, радіофенікс є космічним явищем, що з'явилося в результаті вибуху енергії чорної дири, яка зникає на протязі мільйонів років, але у певний момент отримує енергію від нового космічного катаклізму.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05