Останні новини

Необхідно налаштуватись на життя: Етері Жданова поборола рак та розповіла, що їй у цьому допомогло

Потрібно все зробити, щоб ремісія тривала все життя, довге життя

Людині, яка чує про свій онкодіагноз, може здатися, що життя на цьому закінчилося. Проте із цим може посперечатися спеціаліст з фізичної реабілітації Етері Жданова. Рак - хвороба, з якою, на жаль, зіткнулась її родина неодноразово: спочатку мати, потім вона, а потім і молодша донька. Жінка зазначає, що головне - налаштуватись на життя і прийняти нові умови, яке поставила доля. 

У прямому ефірі телеканалу Kyiv Live розповіла Етері Жданова розповіла про свій шлях боротьби з раком щитовидної залози.

Читайте також: Бабкін прилетів на лікування у Відень і назвав дату операції

"У моїй родині вже був цей діагноз, у моєї мами. І історія з моєю мамою і на мені не закінчилась: 5 років тому виявили рак молочної залози у моєї молодшої дочки. У народі це називають сімейний рак, хоча всі види раку в родині були різні”, - розповіла Етері.

За її словами, важливо спокійно поставитись до діагнозу, стійко триматися під час лікування та виконувати все, що для цього потрібно. 

“Всі люди з онкодіагноз проходять психологічні стадії від заперечення до прийняття. Я теж проходила через це. Але мій спосіб, який виражається простою формулою: рух - це життя. І я почала шукати шляхи через тіло. Я зайнялася ціґун, пройшла навчання з пілатесу, займалася оздоровчою гімнастикою “Хаду”, і моїм основним шляхом стала скандинавська ходьба”, - розповіла жінка.

Коли вона вилікувалась - то вирішила допомагати іншим людям, які проходять цей шлях. Разом з подругою Етері заснувала благодійний фонд для допомоги онкохворим.

“Ми разом з моєю подругою з таким же діагнозом, онко, організували центр допомоги онкопацієнтам з метою об'єднати людей. Тому що дуже важливо для таких людей спілкуватися. Дуже важливо, коли людей з таким же діагнозом готують до того, як вести цю групу”, - розповіла Етері.

За її словами, життя змінюється відразу після того, як людина дізнається про хворобу. Проте все, що необхідно робити - це прагнути до життя.

“Пріоритети відразу змінюються. Це вже зовсім нове життя і ти повинен звикати до її реалій, прийняти її умови. Але потрібно спокійно до цього поставитися і налаштуватися на життя. Це хронічне захворювання, так в науці визначається, з періодами ремісії. Ось потрібно все зробити, щоб ця ремісія тривала все життя, довге життя. У цьому допомагає фізична активність і психологічна підтримка”, - додала жінка.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AGhrnWvK11c" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Раніше Сергій Бабкін розповів, як дізнався про хворобу та коли почали проявлятися симптоми. За його словами, під час знімань він відчув біль в очах, але пояснив сам собі це дискомфортом та перевтомою.
  • Відомий український співак Віктор Павлік зізнався, що у минулому зловживав алкогольними напоями. За його словами, через це у нього були серйозні проблеми зі здоров'ям.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
27.02