Останні новини

Неприємний "сюрприз": у 2022-му виплати отримають не всі українські пенсіонери

Заради пенсійного стажу доведеться ще попрацювати.

В Україні у 2022 році через черговий етап підвищення вимог для отримання пенсії частина пенсіонерів може залишитися без виплат.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Obozrevatel.

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію?

Так, в законі про "Обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування" говориться про те, що вимоги щодо стажу будуть збільшені на один рік і українцям, які не відповідають даним умовам, доведеться працювати до 63 або 65 років, зокрема:

  • в 60 років на пенсію будуть виходити українці зі стажем 29 і більше років;
  • в 63 роки - зі стажем від 19 до 29 років;
  • в 65 років - зі стажем від 15 до 19 років.

Вимоги до підвищення пенсійного віку в Україні кілька років почали виходити від Міжнародного валютного фонду. Для цього на Заході назвали ряд причин, в тому числі збільшення тривалості життя й падіння народжуваності. У МВФ також вважають, що підвищення пенсійного віку скоротить число пенсіонерів і відповідно зменшить витрати бюджету. За часів уряду Володимира Гройсмана удалость досягти угоди з Фондом про "гнучкий коридор". Вона передбачає прив'язку виплати пенсії до стажу, при нестачі якого доведеться пропрацювати ще кілька років.

Нагадаємо:

  • В Україні зросла кількість пенсіонерів. У 2020 році Пенсійний фонд забезпечив виплати 11,1 млн громадян, з яких 2,7 млн ​​- працюють. Також призначили 351,4 тис. нових пенсій. Загалом пенсія минулого року зросла на 24,53 грн або на 13,8 %: з 3 082,98 грн на 1 січня 2020 року до 3 507,51 грн на 1 січня 2021-го.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
08.05