Останні новини

Нічого особистого, тільки бізнес: "Книгарня "Є" відмовляється від продажу тільки україномовних книжок заради прибутку

"Книгарня Є" - велика мережа книжкових магазинів, що вирізнялися майже виключно україномовним товаром. Через стан ринку нині ритейлер збирається знайти на своїх полицях місце для російськомовних книжок.

Про причини такого рішення книгарня повідомила на своїй сторінці у Facebook.

На думку команди мережі зараз книжковий ринок заполонений російською продукцією. На це є декілька причин:

1.Якщо не враховувати мережу книгарень "Є", 50-70% в обороті великих книготорговельних структур складає російська книга (як імпортована так і видана в Україні);

2. Головною причиною просування ритейлом російської книги є привабливі умови(більший виторг);

3. Собівартість російських книг менша за українські, а отже, ціна на полицях теж менша, бо менша вартість авторських прав та перекладу на один примірник;

4. Російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави у просуванні свого продукту в Україні. 

Особливо наголошуючи на останньому факторі, представники мережі пригадали той факт, що з 2007 року вони мають справу з українськомовним сектором ринку майже самі. Тож з огляду на цю ситуацію вони вимушені "прогнутися" та зважити на попит. 

"Виправити таке становище може лише дієва державна політика, а Книгарня "Є" змушена враховувати викладені обставини у плануванні своєї подальшої роботи", - так у своєму пості вони прозоро натякнули на збільшення російськомовних книг у мережі своїх магазинів.

Покупці книгарні вже відреагували на таку заяву:

Мережа виправдовувалася відсутністю підтримки держави:

А їм одразу пригадали нападки на конкурентів, що продавали російськомовну літературу:

Нагадаємо, в Україні відкрили нову сучасну бібліотеку. Сервіс називається “BookBox” та діє за підпискою. 

Вийти в ефір