Останні новини

Дуже важко довести: юристка розповіла, чи отримають покарання отруйники собак в Гідропарку

Навіть відеофіксація може не допомогти для досягнення справедливості

У столичному Гідропарку невідомі розкидали отруту для собак, від чого загинули кілька тварин. Серед них була і чотирилапа Річі, яку добре знали кияни, що бувають на острові. Юристка розповіла, чи будуть покарані зловмисники.

Про це повідомляє кореспондентка Kyiv Live Каміла Мамедова.

Читайте: У київському Гідропарку на смерть отруїли двох вуличних собак

Річі оселилася на Гідропарку півроку тому - хтось покинув її і хотів позбутися, але охоронець спортмайданчику Петро врятував тварину. 

"Вона гавкала, до стаї не прибивалася, була винятково людська собака", - згадує чоловік.

За цей короткий час Річі встигла полюбитися усім місцевим:

"Хотів їй сьогодні кісточки привезти", - ділиться дідусь.

Проте через отруту незнайомців на острові загинули три собаки - серед них і руда улюблениця округи. Люди кажуть: таке трапляється не вперше.

"На рекреаційних зонах зробили реконструювання - хочуть здати підприємцям в оренду території і травлять собачок, бо вони гавкають, але нікого не кусають", - припускає Петро.

Тіла тварин вже відправили на експертизу, але навіть якщо доведуть отруєння та знайдуть винних, вони не будуть покарані, стверджує юристка Ольга Целінська.

"Той, хто це робить, знає усі тонкощі та на 100% впевнений у своїй безкарності. Це дуже важко довести: навіть якщо ви потрапили на місце і бачите, що труять, ви неодноразово це спостерігали і чітко знаєте, що після того, як ця людина погодувала тварин - вони гинуть. Але ви не можете її затримати, ви можете зняти на відео, проте, як ви потім доведете, що це була не просто їжа", - розповіла правозахисниця.

На думку зоозахисників, лише посилення відповідальності та великі штрафи зможуть змінити ситуацію.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JqrUQ9lFLCk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
03.03