Останні новини

Нові ПДД, підвищення цін на проїзд та нова система оплати: секретар Київради розповів, як зміниться транспортна система у Києві

На мешканців столиці чекають деякі зміни, які стосуються транспорту та пересування містом

На мешканців столиці чекають деякі зміни, які стосуються транспорту та пересування містом. Зокрема, будуть переглянуті правила дорожнього руху, введена нова система оплати за проїзд та, можливо, зміниться його вартість. 

На це та інші питання у прямому ефірі телеканалу  Kyiv Live відповів секретар Київради заступник міського голови Володимир Бондаренко.

Чому ПДД недосконалі?

Бондаренко відзначив, що одним з найболючіших питань столичних доріг залишається відсутність врегулювання ПДД для електротранспорту, який може розвивати значну швидкість. Для цього у найближчі півроку київська влада хоче розробити та прийняти на місцевому рівні деякі зміни до правил дорожнього руху.

Що не так з Kyiv Smart City?

Міський громадський транспорт має перейти з Kyiv Smart City на подібний додаток. За словами політика, зараз відбувається цей перехід.

Проблема Kyiv Smart City полягала у тому, що права на технологію не належали місту, а отже оперативно втручатися у разі "багів", модернізувати чи змінювати у ньому щось з боку міського управління неможливо. 

На думку Бондаренка, права на такий додаток мають бути тільки у міста, оскільки надалі система буде пов'язана з е-квитком.

Повний перехід на електронний квиток перенесено на пів року саме через впровадження нової системи. Приватні перевізники також зобов'язані будуть встановити валідатори та перейти на е-квиток. 

Щодо переходу міста до єдиного виду транспорту, за словами заступника міського голови, поки у Києві потрібно шукати компромісні рішення.  Найближчим часом у столиці і надалі працюватимуть приватні перевізники, оскільки деякі райони мають незручну транспортну розв'язку.

Чи зміниться вартість проїзду?

Проїзд у громадському транспорті може подорожчати. Секретар Київради зазначає, що вартість проїзду зросте неодмінно, але поки невідомо, коли саме та на скільки. Пов'язано це з тим, що в Україні зросла заробітна плата, а в результаті - і зарплати працівникам транспортних компаній міста, а також податки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/d5P-CuEWSeY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Безкоштовний проїзд: міф чи реальність? 

Жителі міста звернулись до гостя студії з найбільш хвилюючими питаннями. Одним з найболючіших - став безкоштовний проїзд у приватних маршрутках, де часто виникають конфлікти.

Як зазначає Володимир Бондаренко, пенсіонери мають право на безкоштовний проїзд у маршрутках за умови, якщо у салоні одночасно знаходиться не більше 2 осіб з пільговими правами. У разі, якщо у маршрутці немає пільговиків, а водій відмовляє у проїзді - необхідно скаржитись у Київраду з уточненням, який саме перевізник та номер транспортного засобу.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0DEgm3H1JVA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, підвищення цін на проїзд в маршрутках у Києві не планується до лютого 2021 року. В комунальному транспорті підвищення цін не відбудеться до квітня наступного року

Вийти в ефір
26.01