Останні новини

Новий безвіз: що таке паспорт вакцинації та навіщо він потрібен

Вакцинованих українців заноситимуть до спеціальної електронної бази

Понад рік увесь світ живе в умовах нової коронавірусної реальності. Уже важко уявити себе без маски в громадському місці та антисептика в сумці. Й вже зовсім скоро “паспорти вакцинації” можуть стати символом цією нової епохи. Отримати його зможуть усі, хто зробив щеплення від COVID-19. Станом на 18 лютого понад 186 мільйонів доз вакцини у 82 країнах ввели у світі. України у цьому списку поки що немає. 

Kyiv Live розповідає чи що дасть паспорт вакцинації та чи можна буде без нього подорожувати світом 

Читайте також: Столиця знову в топ-10 мегаполісів із найбруднішим повітрям

Паспорт вакцинації — це документ, що підтверджує наявність щеплення проти коронавірусної інфекції. У деяких версіях також можна буде додати інформацію про негативний тест на COVID-19. Це дасть змогу людині вільно подорожувати світом та поступово повернутися до звичного життя. Його версії розробляють авіакомпанії та представники індустрії туризму. А нещодавно одні з найбільших технологічних фірм об’єдналися в альянс Vaccine Credential Initiative. До його складу увійшли Microsoft, Salesforce, Oracle, Cerner, Cigna Evernorth й низка інших компаній, що працюють у сфері технологій й охорони здоров’я. 

"Йдеться про спробу оцифрувати процес, який відбувається зараз, і перетворити його на щось, що забезпечує більшу гармонію та легкість, полегшуючи людям подорож між країнами, не вимагаючи витягувати різні папери для різних країн та різні документи на різних пунктах пропуску”, - прокоментував виданню New York Times старший віцепрезидент з питань аеропортів, пасажирських перевезень, вантажів та безпеки в IATA Нік Карін.

паспорт.jpg

фото: Getty Images

Розробники паспорта вакцинації планують розробити систему, що дозволить усім лікарням та клінікам, які проводять вакцинацію, вносити усі дані у реєстр. Вони будуть захищені криптографічним підписом.

Однак за словами експертів, це може лише посилити нерівність та залишити багатьох людей позаду. Адже наразі понад мільярд людей у світі не мають усіх документів: паспортів, свідоцтв про народження, водійських прав чи національних ідентифікаційних карток.

Своєю чергою віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю ТСН.ua заявила, що Україна запровадить паспорт вакцинації, якщо ВООЗ рекомендуватиме його. А це майже неминуче. 

"Україна є частиною міжнародного співтовариства. Ми не проводимо політику самоізоляції. Якщо ми говоримо, що будуть рекомендації міжнародних організацій, які сприятимуть покращенню економіки України, контактам між людьми, ми обов’язково будемо їх дотримуватися", - прокоментувала Стефанішина. 

Політикиня назвала документ “новим безвізом” та припустила, що з квітня місяця закінчиться “вакцинаційний хайп" і їх брак на ринку закінчиться. 

Нагадаємо:

  • До України от-от має приїхати перша партія довгоочікуваної вакцини від коронавірусу. Та чи готові в країні зустріти препарати та де зберігатимуть препарати. 
  • Щороку в Україні помирає близько 600 тисяч людей. Це майже усе населення Кривого Року. Так, за 11 місяців 2020 року в Україні не стало 549 172 громадян. Це майже на 3% більше, аніж за аналогічний період 2019 року (53 3764). Однак причина не у коронавірусі, як може здатися. Офіційні цифри говорять про інше.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03