Останні новини

Нюанси держреєстрації майнових прав: як захистити свою нерухомість. Що говорять експерти

Державна реєстрація лише підверджеє ваше право на майно.

У 2020 році до Міністерства юстиції надійшло більше 3000 скарг на дії державних реєстраторів та більшість з них стосувались дій, які були проведені в 2016-2019 років. Аби боротися з цим комунальні підприємства позбавлені права реєструвати, тепер це роблять представники органів місцевого самоврядування і нотаріуси.

Про це розповіла заступниця міністра юстиції з питань держреєстрації Ольга Оніщук під час круглого столу, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Судово-юридичну газету.

Читайте також: Як реагувати на електронні листи від податківців

Нотаріуси зловживають менше 1%, реєстратори органів місцевого самоврядування близько 5%. 

Чиновниця також зазначила, що вдалося побороти всі несанкціоновані доступи до державних реєстрів. Протягом першого кварталу 2021 року жодного повідомлення про несанкціонований доступ до реєстру не надійшло. Також на сьогодні реєстратор має можливість бачити повний текст судового рішення. Ольга Оніщук висловила сподівання, що до кінця другого кварталу цього року буде введено неможливість проведення реєстраційних дій при вчиненні заборони на реєстрацію.

Суддя-спікер Касаційного господарського суду ВС Юрій Чумак зазначив, що державна реєстрація прав не є підставою набуття права власності, а вважається лише засвідченням державою вже набутого особою права власності. Це унеможливлює ототожнення факту набуття права власності з фактом його державної реєстрації.

Належним відповідачем у справі, в якій позивачем заявлено вимоги про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, вилучення з Державного реєстру прав запису про право власності на спірне майно, поновлення запису про право іпотеки на спірне майно, має бути особа, право якої зареєстровано та оспорюється позивачем, а також особа, якій фактично пред'явлено позовну вимогу про поновлення запису про право іпотеки позивача щодо її майна.

При цьому речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними, зокрема, якщо на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.

Нагадаємо:

  • Працівник, який уклав договір про роботу за сумісництвом має право на щорічну оплачувану відпустку. Тривалість її буде такою самою як у інших працівників відповідної професії та оплачуватиметься такий відпочинок згідно з законодавством.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04