Останні новини

Об'єдналися в злочинну групу та вбили на замовлення невідомих: прокуратура оголосила обвинувачення у справі Шеремета

Прокуратура оголосила обвинувальний акт у справі Шеремета. За ним, обвинувачені Антоненко, Дугарь та Кузьменко об'єдналися у злочинну групу та на замовлення невстановлених осіб вбили журналіста.

Про це повідомляє РБК-Україна.

У справі Шеремета оголосили обвинувальний акт

Фото Wikimedia by Okras

Прокуратура оголосила в обвинувальному акті, що підозрювані Андрій Антоненко, Яна Дугарь та Юлія Кузьменко об'єдналися у злочинну групу та вбили журналіста Павла Шеремета. Скоїли вони це начебто на замовлення людей, особистості яких слідство не встановило.

Слідство вважає, що Дугарь збирала інформацію про пересування Павла Шеремета, Антоненко й Кузьменко підклали вибухівку у машину журналіста.

Усі обвинувачені заперечують свою провину у цьому злочині. Андрій Антоненко вкотре попросив змінити його запобіжний захід на вихід з-під варти, у чому йому відмовили. Справу розгляне суд присяжних.

Нагадаємо,  Юлію Кузьменко, Андрія Антоненка та Яну Дугарь підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Їх звинувачують в підриві його автомобіля. За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй – Антоненко. У грудні 2020 році на брифінгу, де були присутні голова МВС Аваков та президент Зеленський, презентували результати розслідування у цій справі. Правоохоронці доводили, що на основі експертизи очевидно, що саме Кузьменко підкладала бомбу. Звинувачення Кузьменко, яка є дитячим хірургом, та музиканта Антоненко викликало резонанс у суспільстві. Неодноразово відбувались акції протесту з вимогою зняти з них звинувачення. Про фіктивність доказів наголошують і адвокати підозрюваних.

  • Суд відпустив лікарку Юлію Кузьменко під цілодобовий домашній арешт до 13 вересня.
  • Згодом з підозрюваної зняли електронний браслет.
  • Підозрюваного у вбивстві Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка суд залишив під вартою. Апеляційний суд Києва не задовольнив клопотання захисту про зміну запобіжного засобу.
  • Адвокати Андрія Антоненка виклали у відкритий доступ матеріали, що 3 серпня представили обвинуваченню. Це два томи документів, які свідчать про порушення прав людини та упереджень слідства, а також спростовують докази обвинувачення.
  • Експерти, що працювали над справою Шеремета, сумарно отримали більше 715 тисяч гривень. При цьому основні з них, представлені обвинуваченням, працювали безкоштовно. А інші отримали 14 тисяч гривень за експертизу ходи підозрюваного Антоненка.
  • Також Kyiv Live підготував хронологію найрезонансніших випадків насилля проти журналістів.

Вийти в ефір