Останні новини

Обіцяють виплати за лікування коронавірусу: куди звертатися, якщо натрапили на СМС-шахраїв?

Шахраї часто "розводять" жертв на компенсації

Шахраї часто ловлять довірливих громадян на гачки "онлайн-компенсацій". Користуючись скрутним становищем через пандемію коронавірусу, вони "розводять" українців, обіцяючи гроші від держави за оплату комунальних або медичних послуг. Найчастіше процес починається з СМС-повідомлення.

Механізм шахрайства та способи захисту прояснили у НБУ.

Шахраї можуть запропонувати компенсувати будь-що – оплату товарів іноземного виробництва, невикористані медичні послуги, комунальні платежі тощо. Останнім часом почали "козиряти" виплатами у зв'язку з зараженням коронавірусу.

Як це працює:

  •  потенційна жертва отримує смс-повідомлення, що спрямовує її на шахрайський сервіс;
  • там повідомляють, що користувачу призначено суму компенсації, наприклад 50 000 гривень;
  • щоб отримати гроші, необхідно оплатити незначну комісію – 100-200 гривень.

Іноді шахраї на цьому не зупиняються. Після сплати комісії вони просять сплатити кошти за формування рахунку, верифікацію та за інші фальшиві послуги.

Отримавши подібне повідомлення, краще перевірити інформацію через надійні джерела. Щодо питань компенсації від держави, слід звернутися до профільної державної установи за місцем проживання.

Куди звертатися

Кіберполіція – 0 800 505 170 або https://cyberpolice.gov.ua/

Гаряча лінія Національного банку України - 0 800 505 240.

Нагадаємо, апеляційний суд підтвердив відмову у задоволенні позову мера Черкас Анатолія Бондаренка до Президента України Володимира Зеленського. Позов був про захист честі і гідності та стягнення компенсації моральної шкоди у повному обсязі. 

Вийти в ефір
16.01