Останні новини

"Обличчя в таких зморшках - це просто негарно": екскурсоводка про долю Замку барона на ЯрВалу, 1

Багато історичних будівель перебувають у аварійному стані

Столичні історичні пам'ятки одна за одним "перекочовують" у приватні руки. Так, будівля на Ярославовому Валу, 1, (Замок барона), яку в своїх творах згадував Булгаков, та яка була резиденцією кафе "Золотий ключик", зараз перебуває у власності нардепа Київради Олександра Лойфенфельда.

Про це повідомляє Kyiv Live.

замок Барона.jpg

Читайте також: Аеродром "Київ" відреконструюють

За словами журналіста каналу, у 2011 році бізнесмен збирався зробити тут капремонт, але через кризу продав будинок. Усередину пробратися не вдалося - мовляв, приватна територія, на яку можна потрапити лише з екскурсійною групою та без камер.

Тоді, у 2011 році, "Замок лицаря" могли купити на сайті продажу нерухомості за 8 млн доларів. Утім через два роки подібні оголошення з просторів мережі зникли.

Журналіст Kyiv Live розбирався, як взагалі склалася доля історичної будівлі. Лойфенфельд викупив квартири за цією адресою у 1998 році, але помешкань на ЯрВалу, 1 давно вже не було. Першого листопада 2012 року депутати Київради дозволили своєму колезі розробити проєкт, до якого додали нежитлові приміщення та 6 соток землі поруч.

"Тут намішана вся еклектика: і під готику, і під неоготику, а якщо зайти до середини, кожна кімната вам запам'ятається унікальними кахляними печами", - розповідає про "Замок барона" Ніна Белліні, членкиня всеукраїнської асоціації гідів.

Але нині будівля потребує капремонту.

"Це вулиця, якою ходять усі. Це обличчя Києва, обличчя в таких зморшках - це просто негарно", - упевнена екскурсоводка.

У якому ж стані оселя авіаконструктора Сікорського - дивіться далі в сюжеті.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-bGqgAG7oXE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
09.03