Останні новини

Омбудсмен пояснив, як навчатимуться школярі, які відмовляться від вакцинації

За словами Сергія Горбачова, щеплення є обов'язковим, але, якщо дитина має протипоказання, то повинна бути довідка від лікаря.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, як навчатимуться у школах діти, які відмовляться від вакцинації. За його словами, щеплення для школярів є обов'язковим, але, якщо дитина його не отримає, то існують альтернативні форми навчання.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву омбудсмена в ефірі "1+1".

Читайте також: Науковець пояснив, чому на вулиці необхідно носити маски

Горбачов зазначив, що важливо вакцинуватися не тільки від коронавірусу, але й від інших хвороб, які також є небезпечними.

"Я не маю права ховати голову в пісок і уникати цих тем. Зараз нам все коронавірус закрив. Але, я вже чув від лікарів, такий певний розпач, що нібито COVID знищив кір, краснуху, туберкульоз, поліомеліт. Це дуже небезпечні хвороби, проти яких теж необхідно робити щеплення", - розповів він

Проте, за словами омбудсмена, перед щепленнями варто пройти медогляд. Адже саме лікар має визначити, чи можна вакцинувати дитину.

"Щеплення має відбуватися тоді, коли немає протипоказань. Це визначено законом. Тому перед будь-яким щепленням потрібен медичний огляд і ретельний, потрібен висновок лікаря, чи може бути дитина щеплена. Може бути створена комісія, консиліум лікарів, які роблять висновок, чи може дитина у цей період вакцинуватися", - наголосив Горбачов.

Якщо ж батьки від вакцинації дитини відмовляться, то навчання може відбуватися в альтернативних формах, зокрема сімейній або дистанційній. Також можна обрати екстернат або патронаж. 

"Питання у тому, якщо дитина не може отримати щеплення за медичними показниками. Тоді ми маємо розуміти, що є таке поняття науково доведене, як колективний імунітет. Простіше кажучи, потрібно зупинити ланцюгову реакцію", - підсумував він.

Нагадаємо:

  • У четвер, 25 березня, до України відправили першу партію з замовлених 1 млн. 915 тис. доз вакцини проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Співзасновник Microsoft та мільярдер Білл Гейтс вважає, що завдяки вакцинації від COVID-19 світ може повернутися до нормального життя до кінця 2022 року. За його словами, до кінця 2021 року рівень вакцинації буде достатнім, щоб кількість випадків зараження коронавірусом почало знижуватися.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04