Останні новини

Один сантиметр увійшов в історію спорту: швед побив рекорд українця, що тримався 26 років

На етапі "Діамантової ліги" у Римі 20-ти річний шведський спортсмен Арман Дюплантіс перевершив світовий рекорд українця Сергія Бубки зі стрибків з жердиною, стрибнувши на 6,15 метра. Тим самим швед побив світовий рекорд українця, який тримався 26 років. 

Про це повідомляє ESPN.

Історична подія відбулась на етапі "Діамантової ліги" у Римі, де з другої спроби шведський атлет зміг стрибнути на висоту 6,15 метра. Попередній світовий рекорд – 6,14 метра, тобто на сантиметр менше.

Побитий шведом рекорд Сергій Бубка встановив у далекому 1994 році — на турнірі в італійському містечку Сестрієре. Цей результат вже називали "вічним рекордом", але все ж таки він впав.

Український атлет виграв Олімпійські ігри 1988 року, єдиний стрибун із жердиною, який переміг на шести чемпіонатах світу, автор 35 світових рекордів.

Бубка вже відреагував на падіння свого рекорду в Twitter.

"Вітаю Армана з тим, що він побив мій рекорд. Приголомшливий результат. Щасливий за нього і його батьків. Вони прекрасні люди. А також щасливий за легку атлетику і спорт в цілому, тому що у нас є така яскрава зірка на роки вперед. Всього найкращого і вперед до нових висот!", – написав він.

Цікавий факт, що свій рекорд у 1994 році Бубка встановив, коли йому був вже 31 рік - поважний вік для професійного спорту. Дюплантісу зараз лише 20.

<iframe width="633" height="362" src="https://www.youtube.com/embed/JmsPG4TaLT0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 19- 20 вересня у легкоатлетичному манежі за адресою проспект Павла Тичини, 18 пройде фестиваль спорту "Сильна нація". Проєкт став одним з переможців конкурсу "Громадська перспектива: прозора влада та активна громада".

Вийти в ефір
31.10