Останні новини

Офіс президента відреагував на скандал навкого святкового попурі

Через три дні після скандалу з порушенням авторського права на концерті до Дня Незалежності, Офіс президента нарешті відповів на закиди українських виконавців. Українське законодавство, як зазначили у президента Володимира Зеленського, дозволяє використання окремих фрагментів пісень без дозволу автора.

Таку заяву 27 серпня опублікувала пресслужба Офісу президента у Facebook .

"Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права» дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення", - зазначили у Зеленського.

Офіс президента опублікував весь концерт. При цьому на "новому" варіанті фрагменти використаних пісень із зазначенням імен авторів, а на День Незалежності ці вимоги не були дотримані. Тоді підпис до пісень містив лише назву композиції та рік випуску.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpresident.gov.ua%2Fvideos%2F619040878982112%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

До 29-го Дня Незалежності 24 серпня відбувся концерт "Пісенна історія сучасної України", де артисти виконали пісні українських виконавців, створені з 90-х і до сьогодні. 

Відразу після концерту "Океан Ельзи" та "Бумбокс" заявили про порушення авторських прав Офісом президента. З приводу цього у мережі розгорівся скандал. 

Український продюсер та композитор Олександр Ягольник в ефірі телеканалу Kyiv Live прокоментував скандал, пов'язаний з гуртами “Океан Ельзи” та “Бумбокс” та авторським правом. Як зазначив Олександр Ягольник, з авторськими правами в Україні є проблеми.

"З авторськими справами в Україні кепсько. Всі питання по авторському праву - всі можуть про них забути. Взяли те, що взяли. Так, як побачив Монатік (саме він створив попурі, - ред.), розвиток української пісні", - відповів на питання Kyiv Live Ягольник.

Український співак Павло Зібров скептично ставиться до скандального попурі на День Незалежності. Його єдиною умовою артиста було виконувати відомі в Україні пісні незалежно від мови виконання. На скандальному попурі виконавець заспівав пісню Олега Винника "Ніно" та Вєрки Сердючки "Все будет хорошо". Організація попурі, яка викликала хвилю обурення і в артистів, і в глядачів, повністю влаштувала Зіброва.Вийти в ефір