Останні новини

"Офіційно у Києві їх 3 тисячі, але реально треба множити на 5": засновник благодійної ініціативи про бездомних людей у столиці

Не всі з них мешкають на лавках у парку

У Києві за офіційною статистикою проживає 3 тисячі бездомних людей. Проте насправді цифри коливаються від 5 до 20 тисяч безпритульних. Ці люди потребують забезпечення своїх основних потреб - таких як їжа, одяг, гігієна та дах над головою.

Про проблеми бездомних людей, їхню кількість, стиль життя та як можна допомогти в ефірі телеканалу Kyiv Live ведучі поспілкувались з головою спільноти святого Егідія та координатором благодійних ініціатив Юрієм Ліфансе.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_nfPY9-OKoU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Спільнота святого Егідія в Києві опікується бездомними людьми - вони організовують пункти видачі їжі та одягу, допомагають безхатькам в питаннях здоров’я та навіть створили довідник, у якому вказано, де можна поїсти, погрітись та залишитись на ночівлю в столиці.

Скільки в Києві бездомних?

“Справжню статистику ніхто не знає. Політика КМДА базується на цифрі, яка є в них - це приблизно 3000 людей. Тобто це приблизна кількість людей, які звернулись до міста та отримують від нього певні послуги - їжу, ночівлю і таке інше. За міжнародною методикою ці цифри треба множити хоча б на 5”, - говорить пан Юрій.

За його словами, порахувати кількість таких людей можна було б за досвідом Парижу. Однієї ночі влада відправила усіх працівників муніципальних соціальних служб з поліцейськими на вулиці міста і тоді вдалося порахувати, скільки людей насправді не мають де переночувати, а відтак є бездомними.

Чому бездомні мають ставати на облік?

"По-перше це треба, щоб отримати реєстрацію, для того щоб, наприклад, заключити договір з сімейним лікарем. Окрім того, ті послуги які там (в міських службах) надаються і "корочка" від КМДА дає більше можливостей допомагати людям”, - розповідає благодійник.

Він говорить, що називати асоціальними безпритульних людей не можна, оскільки вони є частиною соціуму.

“На вулицях живуть різні люди, як правило це заробітчани. Вони вже в соціумі, але ринок праці такий, що зарплатні не вистачає навіть на дах над головою”, - пояснює гість.

Як називати безхатченків?

“Ми використовуємо формулювання, які визначні законом - це бездомні та безпритульні. Навіть слово безхатько не використовуємо. У мене є своя філологічна теорія, про те що на початку 90-х, коли сказали, що бомж це погано - видумали інше слово, яке схожу на "хачик" - і стали називати людей "безхатьками" та "безхатченками". Є інша проблема, що слово бездомний занято тваринами”, - говорить Юрій Ліфансе.

Що робити, якщо ви хочете познайомитись з бездомним та якось допомогти?

На думку експерта, не треба вигадувати зайвого, треба просто привітатись, представитись та запропонувати чай. Якщо людина піде на контакт - можна буде трохи більше дізнатись про неї та намагатись допомогти. Проте не варто “лізти в душу” - пам’ятайте, що ви для цієї людини є абсолютно чужим, а тому просто хоча б спробуйте налаштувати контакт із горнятком чаю в руках.

"Треба пам'ятати, що ці люди живуть в складних умовах,вони можуть різко відповісти, але ж ці люди постйно втомлені, нервові, в їх середовищі більше насильства і про це потрібно пам'ятати", - наголошує благодійник.

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією посилити карантинні заходи на вихідних. За його словами, треба заборонити ще й громадський транспорт.

Вийти в ефір
16.01