Останні новини

Оператор ГТС України оприлюднив звіт за рік: у компанії задоволені показниками

2020 рік став першим для компанії.

Оператор газотранспортної системи України оприлюднив річний фінансовий звіт за 2020 рік. Чистий прибуток компанії становить 20,4 млрд гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу компанії.

Читайте також: Які тарифи на газ очікувати українцям у травні

Ключові фінансові показники ОГТСУ за 2020 рік становлять:

  • Чистий прибуток – 20,4 млрд грн;
  • Дохід від діяльності на міжнародних ринках – 47,5 млрд грн;
  • Дохід від діяльності на внутрішньому ринку – 10,1 млрд грн;
  • Операційні витрати – 34,6 млрд грн;
  • Сплачені податки за результатами року – 14,9 млрд грн;
  • EBITDA – 29,7 млрд грн.

У Операторі ГТС України зазначають, що фінансова діяльність направлена на міжнародні ринки. 

“У 2020 році 83 % доходу компанії від основної діяльності отримані в результаті міжнародних операцій, 17 % припадає на внутрішній ринок. Компанія, наразі, майже не заробляє на внутрішньому споживачеві: вартість транспортування у кінцевій ціні на газ складає лише 23 копійки/куб. м (без ПДВ) або близько 3 %”, - йдеться в повідомленні.

Позитивною новацією 2020 року, що додала до фінансового результату компанії 0,7 млрд грн, стало впровадження нової послуги short-haul, яка дозволяє клієнтам замовляти транспортування газу між країнами Європи через Україну з можливістю зберігання газу в українських сховищах за дисконтованою ціною. 

Операційні витрати компанії в 2020 році склали 34,6 млрд грн, з них майже третина – це закупівля газу для виробничо-технічних витрат та балансування. Інші витрати включають витрати на ремонт та обслуговування, згідно з Планом розвитку ГТС, затвердженим НКРЕКП, адміністративні витрати, витрати на персонал і відповідні соціальні нарахування, забезпечення під судові позови тощо.

“Незалежні аудитори дали позитивний висновок щодо фінансових результатів та балансу ОГТСУ. Високі фінансові показники у 2020 році – це в тому числі й результат трансформації, яка наразі відбувається у компанії. Так, у межах фінансового напрямку ми зосередили зусилля на забезпеченні прозорості діяльності, відповідно до міжнародних стандартів, сталої платоспроможності та підвищенні ліквідності. І нам це вдалося. Тим не менш, змушений констатувати, що виклик високої дебіторської заборгованості за послуги балансування для управління ліквідністю залишається нагальним і в 2021 році: у I кварталі дебіторська заборгованість облгазів досягла майже половини від річного прибутку компанії”, – прокоментував фінансовий директор Юрій Кулик.

За підсумками 2020 року Оператор ГТС України перерахував до Державного бюджету 14,9 млрд грн податків. Це забезпечило компанії восьме місце у рейтингу найбільших платників податків в Україні.

2020 рік був першим роком діяльності Оператора ГТС України та початком сталої трансформації компанії з фокусом на ефективність. 

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05