Останні новини

Організаторам "B2B Jewelry" оголосили про підозру

СБУ оголосило пропідозру в шахрайстві організатором викритої напередодні фінансової піраміди, в якій впізнають "B2B Jewelry". Наразі їм обирається запобіжний захід.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу Прокурора України.

Організатору фінансової піраміди та його співучасникам повідомили про підозру у шахрайстві з фінансовими ресурсами, а також легалізації (відмиванні) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 КК України).

За даними слідства, до організації фінансової піраміди причетні понад 20 осіб та задіяні більше 100 підконтрольних юридичних осіб. Учасники злочинної схеми збирали гроші громадян, у тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, з метою нібито інвестування в нефінансову установу для отримання надвідсотків. В подальшому вони заволодівали цими коштами у шахрайський спосіб.

Діяльність аферистів підтримувалася потужною рекламною кампанією, що спрямовулася на людей з низьким рівнем фінансової грамотності та відсутнім досвідом в інвестуванні. Шахраї також використовували метод "приdеди друга" - завдяки більшому залученню людей інвестор нібито міг отримати більші привілеї.

Організаторидля легалізації коштів придбали один з островів Дніпровського каскаду з об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тис доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно, орієнтовною вартістю понад 250 млн доларів США.

За результатами проведених 48 обшуків в Київській, Вінницькій областях та в м. Одеса, вилучили комп’ютерну та мобільну техніку, подарункові сертифікати та документи щодо діяльності проєкту.

Наразі підозрюваним обирається запобіжний захід.

Нагадаємо, скандальна ювелірно-пірамідна схема, схоже, остаточно розвалилась. Служба безпеки України вчора відрапортувала про припинення діяльності фінансової піраміди, не вказуючи назви. Але вже із фотографій з ювелірного салону та характерних “сертифікатів” на столі можна було зрозуміти — це вони. Та й сума залучених грошей — 250 мільйонів доларів — наголошувала на тому, що мова про якусь дуже відому й розкручену фінансову кампанію. 

Засновник мережі ювелірних магазинів B2B Микола Гонта записав відеозвернення до вкладників, де спростував заяву СБУ про блокування. 

Вийти в ефір