Останні новини

Ощадбанк поскаржився на "негативний вплив" та показав фінансові результати за I квартал

Цифри порівняно з минулим роком суттєво відрізняються.

У першому кварталі Ощадбанк показав суттєве покращення операційних результатів. Операційний прибуток у першому кварталі цього року становить 2,1 млрд гривень, що на 2,3 млрд більше, ніж за аналогічний період у минулому році. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу банку.

Читайте також: Проти ПриватБанку та Ощадбанку відкрили справи: які претензії у Антимонопольного комітету

Чистий прибуток становить 252 млн гривень. Однак за аналогічний період у 2020 році чистий прибуток становив понад 2,5 млрд гривень.

"Суттєвий негативний вплив на його обсяг мав торговий результат від операцій з фінансовими інструментами, що відображаються за справедливою вартістю, а саме переоцінка цінних паперів у портфелі банку, пов’язана з коливанням курсу національної валюти та безризикових процентних ставок у гривні та доларах США", - вказали в фінустанові.

Позитивного фінансового результату вдалося досягти в тому числі за рахунок зростання чистого процентного доходу Ощадбанку до 2,9 млрд грн, що на 1,4 млрд грн (або на 96 %) більше за показник у першому кварталі 2020-го. Зростання спричинене збільшенням процентного спреду, обсяг якого на кінець кварталу становив 7 %.

Чистий комісійний дохід Ощадбанку за результатами кварталу становить 1,4 млрд грн. Це на 342 млн грн (на 32,1 %) більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Зростання активів банку протягом звітного періоду становило 21 млрд грн (або 9 %), попри продовження економічної нестабільності, викликаної коронакризою. Нині вони становлять 255 млрд грн.

Також триває зростання депозитного портфеля Ощадбанку, який станом на кінець березня 2021 року становить 209 млрд грн. Протягом кварталу він зріс на 12,1 %, або на 22 млрд грн.

Підтвердженням стабільності Ощадбанку, як і раніше, є високий показник адекватності регулятивного капіталу, який, станом на кінець березня 2021 року, становить 17,3 % при нормативі Національного банку не менше 10 %.

Також тривала робота зі зниження обсягів проблемної заборгованості. Так, протягом перших трьох місяців 2021 року відповідний показник, розрахований за методологією Національного банку, зменшився на 2 відсоткових пункти – з 51 % до 49 %, або на 0,8 млрд грн. Показник, згідно з міжнародними стандартами звітності (NPL 90+), за квартал зменшився теж на 2 в.п. – з 25 % до 23 %, або на 0,6 млрд грн.

Нагадаємо:

  • Апеляційний суд Парижа підтримав позицію Міністерства юстиції РФ про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом українського Ощадбанку на 1,3 млрд доларів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
17.05