Останні новини

Освіжили кольором: "Літаючу тарілку" на "Либідській" пофарбували до дня народження її автора

Іржавий дах архітектурної споруди, що має назву "Літаюча тарілка" біля метро "Либідська", пофарбували. Про це у Facebook повідомив архітектор Віталій Молочко, який займається реставрацією архітектурного об‘єкту. Ремонтні роботи виконують коштом меценатів. Відновлення кольору "тарілки" виконали до дня народження її автора – 91-літнього архітектора Флоріана Юр‘єва.

"Тарілка" на "Либідській". Фото - Facebook.

У публікації Молочко зазначив, що показував Юр‘єву результати робіт з відновлення "тарілки" на фото. Автор, за його словами, зрадів і висловив прохання добиватись для свого дітища статусу пам‘ятки архітектури.

"Сьогодні зранку вітав з днем народження Флоріана Юр'єва. 91 рік - майстру! Як ми йому й обіцяли до його свята дофарбувати його дітище "Літаючу тарілку". Напередодні я показував йому фотографії вже після закінчення робіт. Він був дуже радий, але одразу знайшов мені нове завдання — передав звернення до президента! Флоріан Ілліч просить, щоб будівлі Українського інституту науково-технічної інформації, частиною якого є "Літаюча тарілка", було присвоєно статус архітектурної пам'ятки національного значення. Ми цей лист вже розіслали, кому змогли, - зазначив Молочко.

Також архітектор перерахував усі реставраційні роботи, які вже вдалось провести у "тарілці". Він зазначив, що їх виконували 6 людей, на це пішло 260 тисяч гривень.

"З 16 червня ми виконали такі роботи:

- замінили кріплення підйомних сходів;

- зачистили поверхню купола (цільно-зварна несуча конструкція), який виготовлений з 8-міліметрової сталі;

- нанесли ґрунтувальну антикорозійну фарбу по поверхню;

- наклали проміжний шар атмосферної антикорозійної фарби;

- завдали основний шар атмосферної гумової фарби за два рази (згідно з паспортом фасаду затвердженого автором Флоріаном Юр'євим).

Фінансування було здійснено нашою ініціативою в партнерстві з меценатським проєктом «Українська скрипка - 1000 років".

Далі в планах приступити до другого етапу робіт, який включає такі завдання як відновлення штукатурки та заміну скла.

Підключайтеся також до ініціативи збереження символів Києва! – написав він.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D1215872752079877%26id%3D100009714911379&show_text=true&width=552&height=836&appId" width="552" height="836" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Нагадаємо, що автор об‘єкту - Флоріан Юр'єв - знаний архітектор і майстер музичних інструментів. Він спроєктував "Літальну тарілку" 50 років тому. За задумом архітектора, у ній мав бути світлотеатр, оснащений різнокольоровими лампами, які би створювали світове шоу під час виконання музики. Проте прогресивний задум автора не втілили в життя, в "Літаючій тарілці" містилась конференц-зала. Нині приміщення не функціонує, із 2012-го там нема опалення, а сама споруда знаходиться в аварійному стані.

Будівля належить Українському інституту науково-технічної експертизи.

Раніше ми писали, що на Київщині демонтували вітраж знаного художника.

Вийти в ефір