Останні новини

Отруйний чагарник може допомогти у боротьбі з раком: у США зробили сенсаційне відкриття

Рослину використовують у народній медицині, проте вміст речовини у ній вкрай низький.

Професор хімії Мінджіу Дай з Університету Пердью в штаті Індіана, США, знайшов спосіб синтезувати сполуку для боротьби з білком, який властивий багатьом видам раку. Речовина була виявлена в отруйному чагарнику, проте її вміст у рослині був дуже низький.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на науковий портал Phys.org.

Речовину отримують з отруйного чагарнику Ятрофа куркас — рослини родини молочайні, яка зростає в Центральній Америці. Куркузон D, який виявили в коренях цієї рослини, може допомогти боротися з білком, який є у багатьох видах раку, включаючи деякі форми раку молочної залози, головного мозку, колоректального раку, раку простати, легенів і печінки,

мвкі.jpg

Чагарник Ятрофа куркас. Фото: Phys.org

Ця рослина давно використовується в народній медицині, в тому числі для лікування онкозахворювань. Однак, вихід активної речовини з сухого кореня рослини становить усього 0,002 % від загальної початкової маси.

Дослідження показали, що куркузон D є інгібітором білка BRAT1, який регулює реакцію пошкодження ДНК і репарацію ДНК в ракових клітинах і раніше вважався "незруйновним" за своїми хімічними властивостями.

"Дослідники протестували ці сполуки на клітинах раку молочної залози й виявили, що куркузон D надзвичайно ефективний при їх виключенні", — йдеться в повідомленні.

Дай і його команда вважають, що, яким би не був ефективним куркузон D сам по собі, він може бути ще потужнішим в складі комбінованої терапії разом зі шкідливою ДНК, який вже був схвалений Управлінням з контролю за продуктами та ліками США.

"Наша сполука може не тільки вбити ці ракові клітини, але і зупинити їх міграцію. Якщо ми можемо утримати рак від метастазів, пацієнт може жити довше", — сказав Дай.

Дослідники протестували сполуки на клітинах раку молочної залози та виявили, що куркузон D надзвичайно ефективний при вимкненні ракових клітин. Білок, на який вони націлювались, BRAT1, регулює реакцію ДНК на пошкодження та відновлення ДНК у ракових клітинах. Клітини раку ростуть дуже швидко й утворюють багато ДНК. Якщо вчені можуть пошкодити ДНК ракових клітин і утримати їх від її відновлення, вони можуть зупинити ріст ракових клітин.

"Ось чому такий важливий новий синтез, ми можемо використовувати синтез для отримання більшої кількості з'єднань в чистішій формі для біологічних досліджень, що дозволить нам просунутися в цій області, зробити аналоги з'єднання, щоб поліпшити його ефективність і зменшити ймовірність побічних ефектів", — відзначає дослідник.

Нагадаємо:

  • Онкологічні захворювання знаходяться у числі основних причин смертності, а тисячі вчених по всьому світу намагаються створити дієві ліки від раку. Способи лікування є, але вони, як правило, доволі тривалі, дуже багато коштують та залишають після себе відбитки у вигляді інших хвороб або ускладнень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
16.05