Останні новини

"Отримують кошти ні за що",- Ольга Смаглюк про надвисокі зарплати чиновників у прямому ефірі Kyiv Live

Очільник Укрзалізниці оприлюднив розмір своєї зарплатні - 625 тисяч гривень

Допоки українці бідкаються, чим заплатити за комірне, високі чиновники скаржаться на малі зарплати. Такою заявою громадян шокував новоспечений очільник Укрзалізниці Володимир Жмак. Каже, що сума його зарплатні (625 тисяч гривень) в рази менша, ніж у попередника Євгена Кравцова.

У прямому ефірі телеканалу Kyiv Live була народна депутатка від партії Слуга Народу Ольга Смаглюк та прокоментувала дану ситуацію.

Читайте також: Неочікувані опади у потязі Київ-Ворохта: пасажирку Укрзалізниці "затопило" водою

Кабінет Міністрів України призначив Володимира Жмака на посаду очільника Укрзалізниці у серпні 2020 року. Він змінив скандально відомого главу Євгена Кравцова, а до цього обіймав посаду члена наглядової ради аеропорту Бориспіль. Ще раніше працював першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі.володимир жмак.jpg

Володимир Жмак. Фото з відкритих джерел

"Моя заробітна плата становить 625 000 грн. І це будь-хто зможе побачити в декларації, тому ховати її сенсу не має. Водночас, хочу сказати, що така зарплата у мене була 25 років тому, коли я займався бізнесом в Київстарі, потім в ТНК-ВР і так далі Вона, я б сказав, нижче ринкового рівня для такого підприємства, як Укрзалізниця", – заявив Жмак.

У чому основна проблема таких надвисоких зарплат українських чиновників?

"Проблема у тому, що наглядові ради і такі надвисокі зарплати топ-менеджменту державних корпорацій нав'язані міжнародними партнерами. Зараз я подала законопроєкт щодо прив'язування заробітної плати члена, або голови наглядової ради підприємства до прибутку цього підприємства. Це дозволить не так шикувати наглядовим радам, які, власне, отримують кошти ні за що. Ніхто з них не зацікавлений у тому, аби вивести корпорації на прибутковий рівень",- відповіла Ольга Смаглюк.

Чим займається та за що отримує такі гроші наглядова рада?

"Вони нічого не роблять. Збираються, щось аналізують, дають якісь вказівки топ-менеджменту, але, насправді, підприємство залишається збитковим. У моєму законопроєкті щодо прив'язання заробітної платні члена наглядової ради підприємства йдеться про те, щоб сума їхньої зарплатні не перевищувала 5 середніх зарплат по підприємству. Тоді у наглядової ради буде хоч якась зацікавленість та мотивація",- додала депутатка.

Дивіться сюжет Kyiv Live, аби дізнатися більше:

<iframe width="1349" height="488" src="https://www.youtube.com/embed/P_iGVYBM1fU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04