Останні новини

Палять шини, дихають люди: на Воскресенці жителі страждають від випарів приватної котельні

Оперативний штаб не вгаває вирішувати проблеми киян. Цього разу наш кореспондент відправився на Воскресенку, Дніпровський район, аби розібратися з котельнею, що не дає життя місцевим. Побудова розповсюджує жахливий запах. Мешканці вважають, що звели її тут незаконно.

Детальніше про сваволю забудовників дізнавася Денис Мінін.

У Дніпровському районі Києва на території новобудови приватники влаштували котельню для обігріву 11 поверхового будинку. Вже рік місцеві жителі намагаються з'ясувати, хто її влаштував їм такий квест: там спалюють гуму й сміття і від смороду просто неможливо дихати. На вулиці Райдужній, 80 зібралася громада, представники ДТЕКу, екологи та депутати.

"Цю котельню збудували у вересні минулого року, саме коли завершили будівництво на приватній території, яка не під багатоповерхівки. Промислова котельня таких масштабів на приватній території навпроти спального мікрорайону з 6 вечора до 5 ранку кожен день спалює сміття фурами. Ми поруч з дитячим майданчиком, через який йдуть кабелі з електрикою для сусідніх будинків від цієї котельні. Їх неможливо підключити до київських мереж, бо вони збудовані з порушенням закону і навіть не мають офіційної адреси", - розповіла про ситуацію активістка Наталя.

Ці приватники не можуть користатися комунальними послугами, проте можуть дешевше спалювати сміття. Тим часом 13500 жителів багатоповерхівок Райдужного та Воскресенки скаржаться на жахливий сморід та кашель дітей. Прокоментували історію і екологи, поки усі скупчилися біля котельні, яка була зачинена та причепурена для незадоволених.

"Ми намагалися потрапити на територію, але керівництво не виходило на зв'язок. Скарга була на ТОВ "Район сервіс" - це організація, що отоплює ці будинки. Потім приїхав адвокат і ми склали акт недопуску за аргументацією "Ніякого стостунку до цієї котельні ми не маємо". Аби здійснити перевірку, нам необхідно вручити направлення керівнику або уповноваженому, якщо немає їх, ми потрапити на територію не маємо права", - каже старший держінспектор з охорони навколишнього середовища Штанкевич.

Представник відділу контролю за благоустроєм від райадміністрації пояснив, що вже зробила влада. Адміністрація Дніпровського району звернулася до департаменту земельних ресурсів, аби з'ясувати призначення побудови котельні та хто її власник, що всім псує життя. У ДТЕКу ж спитали, чи законно підключені приватники до мережі.

"Якщо побудова не відповідає цільовому призначенню, повторно звернемося до департаменту земельних ресурсів щодо звільнення ділянки від цього об'єкту будівництва. Спочатку з'сясують, чи був дозвіл на зведення", - розповів він.

А працівники ДТЕКу відмовилися давати коментарі журналісту Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PhtxVHIVQjs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у Києві ексдиректора компанії-постачальника підозрюють у заволодінні майже 9 млн гривень. Накладні були підроблені, тож пісок на будівництво залізничного сполучення від вокзалу "Київ - Пасажирський" до міжнародного аеропорту "Бориспіль" не поставили.

Вийти в ефір
26.11