Останні новини

Пам'ятка розбрату: Міністерство культури офіційно попросило Фонд держмайна передати Гостинний двір йому, а не КМДА

Мінкульт та КМДА обмініються взаємними звинуваченнями щодо стану Гостинного двору

Міністерство культури та інформаційної політики звернулося до Фонду держмайна з проханням передати Гостинний двір під свою юрисдикцію. Відомство переймається, що на балансі міста пам'ятка перетвориться на ТРЦ, а також наголошує на тому, що Київ та і не представив якийсь проєкт реконструкції двору.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Telegram-канала Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики.

Гостинний двір

Читайте також: Київрада проголосувала за передачу пам‘ятки

Погодити це має міська влада та безпосередньо мер Києва Віталій Кличко, оскільки зараз пам'ятка має статус місцевої. За словами Ткаченка, є два моменти, через які Мінкульт хоче отримати пам'ятку - це аби запобігти перетворенню культурного об'єкта в торговий центр та через те, що концепцію відновлення пам'ятки місто так і не представило. На відміну від МКІП, яке нібито вже налагодило зв'язки з громадськими активістами та планує створити на базі напівзруйнованого Гостинного двору Музей сучасного мистецтва й культурно-креативний хаб, що передбачає різні креативні локації.

Історія протистояння

За Гостинний двір - споруду, яка знаходиться на Контрактовій площі, 4, почала точитися боротьба між КМДА та Мінкультом ще в 2019 році. До цього вона орендувалася "Укрреставрацією", яку пов'язують із наближеним до Януковича Андрієм Кравцем. Утім, саме в 2019 році двір повернувся у власність Фонду держмайна - будівля була у напівзруйнованому стані, ходили чутки, що її хочуть перетворити на ТЦ.

Аби відреставрувати споруду, її нібито потрібно передати на баланс міста, і бюрократичні процедури для цього були майже завершені. Мінкульт, у свою чергу, спершу погодився на передачу Гостинного двору Києву, але з проханням розташувати на території пам'ятного об'єкта три державні музеї, про що підписав з КМДА меморандум. Але потім міністр Ткаченко звернувся до прем'єр-міністра Шмигаля, аби двір віддали його відомству. Мовляв, за роки ситуації із Гостинним двором місто не представило концепції реконструкції, а також, що нібито КМДА не поспішає пристати на ідею про створення трьох музеїв.

Віталій Кличко у свою чергу нагадав Ткаченку, скільки проєктів не виконало його міністерство.

"Я вважаю це навмисним блокуванням і затягуванням часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься! Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім вкласти кошти у реконструкцію об‘єкту. Це при тому, що ніяк не оновлять Національний художній музей, Національний театр опери і балету, будівлю Національного цирку та чимало інших культурних об‘єктів. Місто ж готове здійснити реконструкцію Гостинного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розташувати інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією".

У своєму звернення 1 лютого 2021 року голова КМДА також попросив Шмигаля віддати нарешті Гостинний двір на баланс Києва.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04