Останні новини

Перетворення смерті на життя: у Києві відкрилася виставка ікон на дошках з-під набоїв та автоматів

Божественні образи символізують перемогу життя над смертю

У Києві в "Укроборонпромі" презентували виставку ікон, деякі з яких намальовані на ящиках з-під військової зброї. Ці незвичні картини бачили вже у 13 країнах світу. Український художник Олександр Клименко виступив автором унікального проєкту.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Церковні свята у березні 2021

Проєкт тісно пов'язаний з бойовими діями та українською армією - образи святих та Богоматері були своєрідною арт-терапією. Потім ікони могли придбати ті, хто хотів допомогти українському війську. Завдяки такому меценацтву медики мобільного шпиталю отримували додаткові гроші на ліки (більше півтори тисячі добровольців їздять у гарячі точки в зоні проведення бойових дій).

Олександр Клименко, автор ікон, за роки російсько-української війни вже звик малювати свої роботи на цих дошках.

"Оця ось мова мистецька - це Софія Київська, це часи Ярослава Мудрого, Володимира Великого. Ця мова звична для нас, для української нації. І, виявляється, вона найбільш актуальна, коли ми говоримо про життя та смерть", - зазначив художник.

Частина дошок - це ящики з-під набоїв, автоматів та кулеметів різного калібру. Бійці зі Сходу пересилали їх Клименку. Зображавши ікони на такому "холсті", митець немов би малював перемогу життя над смертю.

"Оця розхристаність і оці цвяхи для мене дійсно символи отої України, розділеної снарядами ворога, який вдерся на нашу землю. Але водночас це - м'яка сила Христа. І з цього починається розмова: що, в Україні війна, досі воюють?", - каже громадський активіст, ветеран російсько-української війни Генадій Друзенко, що активно залучений до промоції виставки.

Ікони виконані у техніці темпора, придбати їх можуть усі охочі.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-TVlLQ6f3Yo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
20.04