Останні новини

"Перетворити проблему в стартап": як створити інноваційний бізнес в Україні за 4 кроки

"COVID зараз допоміг багатьом стартапам і підприємцям усвідомити, чи вони вирішують реально якусь проблему": експерти розповіли про кроки запуску власного іноваційного проєкту в Україні

Вперше термін стартам почали використовувати наприкінці 70-х років минулого століття. Його застосовували до компаній з короткою історією діяльності. Нині стартап - це маленька компанія, не обов'язково юридично оформлена, що будує свій бізнес на основі інноваційних технологій. 

Kyiv Live розповідає, як запустити власний стартап.

стартап.jpeg

Крок 1 - знайти проблему

За словами експертів карантин і пандемія коронавірусу - ідеальний час, аби розпочати власний стартап. Для цього потрібно лише знайти “прогалину” й придумати як її заповнити:

“Для того, щоб розпочати стартап, потрібно віднайти проблему, яка існує в бізнесі і знайти її креативне вирішення. COVID зараз допоміг багатьом стартапам і підприємцям усвідомити, чи вони вирішують реально якусь проблему. Багато компанія зрозуміли, що їх бізнеси не були настільки ефективними як могли бути”, - розповідає експерт з розвитку стартап-екосистем України Антон Мельник.

Він наголошує, що людина має працювати у сфері, аби знайти проблему. Стартапи мають надавати цінність, за яку люди згодні платити гроші. Якщо люди не готові платити, аби вирішити це питання, то успіху не буде. 

“У подорожі с друзями ми не знайшли цікавих місць, які б хотіли відвідати. Те, що пропонував інтернет не збігалося з моїми інтересами. Я зрозумів, що часто хочеться знаходити нові локації в ігровій формі. Так і зародилась нова ідея”, - розповідає один із засновників мобільного додатку WALKQLIKE Станіслав Околот.

Крок 2 - знайти однодумця 

Звичайно, можна спробувати реалізувати стартап соло. Однак краще знайти однодумця, який повірить в ідею. Це краще робити на хакатонах (спеціальні конференції для розробників). Пізніше, коли ідея стане більш конкретною, варто шукати команду. 

Крок 3 - знайти цільову аудиторію

Презентувати ідею можна як звичайним людям, які стикаються з якоюсь проблемою, або ж великим компаніям, які мають прогалини в бізнесі:

“Бізнес-модель B2B простіша. Засновники просто приходять безпосередньо до великої компанії й питають чи потрібна їм послуга чи проєкт та чи готова компанія платити за нього гроші”, - зазначає Антон Мельник.

Крок 4 - знайти інвесторів

Стартапу треба залучати інвестиції, на які він зможе функціонувати. Є два варіанти:

  • шукати інвестора у приватному секторі економіки. Презентувати ідею треба обов'язково вже в готовому вигляді.
  • подаватися на державні гранти

Так, близько року тому уряд запустив фонд стартапів. Гранти фонду - безвідсоткові, а сума становить 25-50 тисяч доларів. Залишити проєкт ідеї стартапу можна на сайті. Близько десяти експертів розглядають заявки, і якщо кілька людей одночасно зацікавились стартапом, то засновників запрошують на презентацію.

Міністерство цифрової трансформації запустило мотиваційний серіал для студентів “Стартуй. Стартап”. Він допомагає знайти оптимальну бізнес модель та зрозуміти які перші кроки зробити. Перша серія вже розміщена в мережі. Її можна переглянути безкоштовно. У ній відомі в україні стартапи діляться власним досвідом та дають підказки новачкам. 

За словами Антона Мельника популярний вид інвестування “ангелів” в Україні лише розвивається. Ангелами називають інвесторів, що дають невеликі суми. Якщо людина повірила в ідею, то може допомогти стартапу. 

Вийти в ефір
17.04