Останні новини

Переведення годинників на літній час: чому на цей раз маніпуляції зі стрілками можуть бути останніми

Перехід на літній час відбудеться в ніч з 27 на 28 березня

Переведення годинників на літній час у 2021 році в Україні відбудеться в ніч з останньої суботи місяця на останню неділю місяця, з 27 на 28 березня, о 03:00. Стрілки годинників треба буде перевести на одну годину вперед, тобто спатимемо ми на одну годину менше.

Про це повідомляє Kyiv Live.

годинник.jpeg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Розклад магнітних бурь в березні 2021 року

Перехід на літній час завжди відбувається в останню неділю березня, а перехід на зимовий час - в останню неділю жовтня.

Такі маніпуляції з часом здійснюються згідно з постановою Кабінету міністрів “Про порядок обчислення часу на території України”.

Сезонні переведення годинників викликають багато сперечань, оскільки це негативно впливає на самопочуття людей та збиває їхні біоритми. Через це у вересні 2011 року постановою Верховної ради перехід на зимовий час було скасовано, але вже в жовтні через критику суспільства парламент визнав цей документ недійсним.

18 лютого 2021 року Комітет з питань економічного розвитку рекоментував народним обранцям ухвалити за основу проект закону заступника спікера парламенту Стефанчука “Про обчислення часу в Україні”.

У разі його прийняття перехід на зимовий і літній час буде скасовано та буде встановлено єдиний час за Києвом, який відповідає нинішньому зимовому – UTC +2.

Автор законопроекту №4201 посилається на вчених, які довели, що сезонне переведення стрілок шкідливе для здоров'я, а його роль в економії електроенергії не доведено.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
25.02