Останні новини

Перехід на літній час: коли переводити стрілки годинника

Вже цього місяця українцям варто готуватися до переходу на літній час

В останню неділю березня в Україні переводитимуть годинники на одну годину вперед. Цього року переведення на літній час відбудеться в ніч із 27 на 28 березня о 03:00.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Переведення стрілок годинника в Україні здійснюється двічі на рік, починаючи з 1996 року, коли Кабмін затвердив постанову "Про порядок обчислення часу на території України". Перехід на літній час щорічно відбувається в останню неділю березня. А в останню неділю жовтня стрілки годинника знову переводять на зимовий час – на одну годину назад.

Читайте також: Розклад магнітних бурь в березні 2021 року

Така зміна у законодавстві про літні години була спрямована на скорочення витрат електрики. Проте зараз навколо сезонного переведення годинників виникає багато суперечок. Вважається, що воно негативно позначатися на самопочутті людей.

У вересні 2011 року перехід на зимовий час було скасовано постановою Верховної Ради, проте вже у жовтні, через шквал критичних висловлювань з боку частини громадськості, парламент визнав цей документ недійсним.

18 лютого 2021 року Комітет з питань економічного розвитку рекомендував народним депутатам ухвалити за основу законопроєкт заступника спікера парламенту Руслана Стефанчука "Про обчислення часу в Україні" №4201.

Цей законопроект передбачає скасувати перехід на зимовий і літній час. Буде встановлено єдиний час за Києвом, який відповідає нинішньому зимовому – UTC +2. Автор документа посилається на думку більшості вчених про те, що сезонне переведення стрілок шкідливе для здоров'я, а його роль в економії електроенергії не доведено.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04